Skanery 2D kodów kreskowych: przeznaczenie i specyfikacje

Kody QR lub 2D są obecne na opakowaniach wszystkich produktów bez wyjątku. Ich aplikacja umożliwia umieszczanie dużych bloków informacji na małej etykiecie. I niekoniecznie wiąże się to z krótkim opisem i ceną towarów. Jeden kod 2D może zawierać informacje ze szczegółami sklepu, link do zasobu online, a także zalecenia dotyczące przechowywania i użytkowania produktów. Aby przeczytać te informacje, użyj specjalnych urządzeń - skanerów 2D.

Czym są takie urządzenia?

Jest to małe urządzenie elektroniczne zdolne do odczytywania i dekodowania kodów QR i jednowymiarowych. Posiadając wszystkie możliwości skanerów laserowych, różni się od tych ostatnich szerszymi możliwościami, a jeśli istnieją pewne interfejsy, może być używany w połączeniu z systemami USAIS nie tylko w handlu, ale także w logistyce.

Zaletą skanerów 2D jest możliwość odczytu kodów pod dowolnym kątem, a nawet z ekranu urządzeń mobilnych. Ich wygląd znacznie rozszerzył funkcjonalność sieci handlowych.

Rodzaje skanerów

W zależności od cech konstrukcyjnych wyróżnić następujące modele urządzeń:

● stacjonarne,

● ręczny,

● bezprzewodowe,

● bioptyczne.

Urządzenia różnią się technicznymi specyfikacjami. Największe możliwości mają bezprzewodowe skanery 2D. Wyposażone w matryce CCD, są w stanie dekodować kody kreskowe za pomocą technologii fotograficznej. Ponadto przesyłanie informacji z nich jest możliwe za pomocą USB, Wi-Fi lub Bluetooth.

Zalety skanerów 2D

W przeciwieństwie do konwencjonalnych urządzeń takie urządzenia są w stanie rozpoznać kody QR i PDF417 lub inne kody kreskowe. I jest w stanie rozpoznać informacje nawet z ekranów gadżetów, pozwalając ci zrezygnować z używania drukowanych nosicieli.

Zalety takich modeli obejmują również:

● umiejętność rozpoznawania kodów pod dowolnym kątem,

● zwiększenie szybkości obsługi klienta,

● małe wymiary,

● estetyczny wygląd,

● łatwość użycia.

Ponadto koszt takich urządzeń jest niski, co sprawia, że są one dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Napisz do nas