Smart TV od dawna stanowi integralną część współczesnego życia. Zapewniając użytkownikowi dostęp do Internetu wraz ze wszystkimi pojawiającymi się możliwościami, stał się swoistym centrum domowej rozrywki. Jednak wysokie koszty takich modeli telewizorów nie pozwoliły im na wyparcie konwencjonalnych telewizorów z rynku. Co więcej, przy dostępności smart boxa łatwo zdobywają podstawowe możliwości inteligentnych paneli.

Jak rozszerzyć możliwości telewizora za pomocą przystawki

TV box to pełnowartościowy mini-komputer z systemem Android lub Windows OS. Podłączając go do telewizora za pomocą kabla HDMI, uzyskasz dostęp do Internetu. W tym przypadku przystawka jest podłączona do sieci najczęściej za pośrednictwem Wi-Fi.

Korzystanie z boksu pomoże uczynić smart TV nawet ze zwykłego monitora. Podłącza się go za pomocą zwykłego kabla HDMI, jeśli w ogóle taki port jest, lub za pośrednictwem specjalistycznego konwertera.

Ale przy zakupie przystawki do starego telewizora, nie trzeba mieć nadziei na to, że urządzenia klasy premium będzie w stanie zapewnić jakość obrazu nie gorszego niż współczesne AMOLED matryce. Ta opinia jest błędna, ponieważ cechy obrazu wyjściowego na ekranie telewizora zależą od metody połączenia. A jeśli twój telewizor nie ma wyjścia HDMI, ale łączy się z boxem przez RCA, to sygnał przejdzie przez konwerter o rozdzielczości 640x480 i nie będziesz w stanie go skorygować. Dlatego kupowanie boxu premium często jest bezsensownym marnowaniem pieniędzy i możesz ograniczyć się do budżetowego modelu.