Pojawienie się "inteligentnych" telewizorów stało się rewolucyjnym krokiem w rozwoju najpopularniejszego mass media. Jednak wysoki koszt takich modeli sprawia, że są one niedostępne dla konsumentów o niskich dochodach, co zmusiło zarówno użytkowników, jak i producentów, do poszukiwania sposobów przekształcenia konwencjonalnych modeli odbiorników telewizyjnych w bardziej funkcjonalne. W taki sposób pojawiły się smart boksy, pozwalające znacznie rozszerzyć możliwości standardowych telewizorów, zapewniając ich interakcję z Internetem.

Który model jest lepszy

Nowoczesny rynek oferuje konsumentom ogromny wybór smart boksów. Większość z nich jest tworzona na bazie dwu, cztero lub ośmiordzeniowych procesorów Rockchip. Spotyka się też modele na Amlogic. Dlatego wybierając przystawkę telewizyjną dla siebie, musisz wyraźnie wiedzieć, jakie funkcje będzie ona w stanie dać twojemu telewizorowi.

Aby wyświetlić obraz w formacie HD 720p, wystarczy smart box na dwurdzeniowym procesorze. Jeśli interesuje Cię szersza funkcjonalność, w tym gry 3D, będziesz potrzebować przystawki z 4-rdzeniowym procesorem. Ci, którzy planują oglądać wideo 4K powinni zwrócić uwagę na modele oparte na 8-rdzeniowym: Rockchip RK3368 lub Amlogic S905.