Pojawienie się TV boksów znacząco rozszerzył możliwości standardowych modeli telewizorów, pozbawiając właścicieli potrzeby ich zastępowania. Ale zaawansowani użytkownicy nie ograniczają się do głównego zastosowania konsol i często używają ich razem z monitorem. Połączenie nawiązuje zarówno do nowych modeli wyposażonych w złącza HDMI, jak i do nieaktualnych. Podłączyć je można jak i do nowych modeli ze złączem HDMI, tak i do zastarzałych.

Cechy charakterystyczne połączenia monitora i TV boksu

W pierwszym przypadku procedura nie różni się od pracy z telewizorem. W drugim, zwykłe połączenie kabla się nie sprawdzi. Konieczne będzie użycie specjalnego adaptera HDMI-VGA lub HDMI-DVI. Jedną stroną podłącza się przystawkę, a drugą monitor. Jednakże, gwarancja stabilnego działania takiego tandemu jest niemożliwa z wielu powodów, w tym zastosowanie technologii HDCP. Dlatego doświadczeni użytkownicy przystawek wolą łączyć je z monitorami za pomocą konwertera sygnału.

Oprócz nowych i starych modeli telewizorów, a także monitorów do przystawek telewizyjnych, można również podłączyć urządzenia peryferyjne:

  • Mysz

  • Klawiaturę

  • Gamepad

Aby to zrobić, najczęściej używane są porty USB. Dostępna jest również inna opcja - za pośrednictwem interfejsów bezprzewodowych: Wi-Fi lub Bluetooth, które są obecne w niemal wszystkich nowoczesnych modelach telewizorów.