Określenie MHL

MHL (Mobile High-Definition Link) jest standardem mobilnego interfejsu audio-wideo, łącząc funkcjonalność interfejsów HDMI i Micro USB, która służy do bezpośredniego łączenia popularnych urządzeń mobilnych z wyświetlaczem (telewizor, monitor, projektor, odbiornik audio itp.) .), który obsługuje rozdzielczość Full HD. Złącze MHL obsługuje wideo wysokiej rozdzielczości, podczas ładowania podłączonego urządzenia mobilnego.


Rodzaje kabli do podłączania urządzeń MHL

Do połączenia MHL można użyć dwóch typów kabli: pasywny i aktywny.

Pasywny kabel MHL z złączami Micro USB i HDMI służy do łączenia urządzeń przenośnych z MHL w celu wyświetlania urządzeń z obsługą protokołu MHL i zapewnia pełną funkcjonalność standardu. Nie wymaga dodatkowych warunków: po prostu podłącz i korzystaj.

Aktywny kabel MHL zapewnia opcjonalne złącze Micro USB do podłączenia zasilacza i jest kompatybilne z dowolnymi urządzeniami wyświetlającymi, które mają port HDMI i nie są obsługiwane przez MHL. W części urządzenia odtwarzającego wsparcie MHL musi być obowiązkowe. W takim przypadku, aby prawidłowo współpracować z aktywnym kablem, musisz podłączyć nie tylko urządzenie odtwarzające, ale także źródło zasilania (złącze USB). Bez podłączenia zewnętrznego źródła zasilania (5V, 1A i wyższego) nie ma wyjścia HDMI. W takim przypadku nie można obsługiwać systemu za pomocą pilota z telewizora.

Zamiast kabla aktywnego, możesz użyć adaptera MHL, który ma również wbudowane złącze Micro USB, aby uzyskać dodatkową moc.

Kompatybilność urządzeń MHL

MHL nie są wymagane żadne ustawienia ani sterowniki, w "napełnianiu" urządzenia mobilnego specjalny chip jest odpowiedzialny za kodowanie i przesyłanie danych.

MHL, podobnie jak każdy standard transmisji danych, może być realizowany w innej formie fizycznej.

Teraz najbardziej popularne w urządzeniach przenośnych jest złącze Micro USB, ale w przyszłości może być powiązane MHL z innym złączem.