Android Boxto jest małe pudełko elektroniczne, w środku którego są centralny i wideo procesorze, pamięci operacyjna i trwała, I/O Kanały, tuner telewizji naziemnej lub satelitarnej .

 Sercem tego systemu jest SOC ARM procesor jednej z czołowych tajwańskich firm AMLogic , Rockchip, MediaTek lub Allwinner. Innymi słowy, jest to mini komputer, zbudowany na architekturze ARM i wykorzystujący system operacyjny Android.

 Właśnie dlatego może on być stosowany w prawie wszystkich dziedzinach, w których ważna jest niezawodność i stabilność systemu Linux lub użyteczność Androida. W aplikacjach Androida jest używany intuicyjnie prosty i łatwy interfejs. Dziesiątki milionów takich aplikacji są dostępne do instalacji z Google Market. 

 Dzięki łatwemu oprogramowaniu dla Androida można szybko napisać swoją aplikację, która będzie zawężona do rozwiązywania konkretnych zadań niezbędnych dla Ciebie.

 Korzystając z systemu płatności Google, można łatwo sprzedać swoje programy do odbiorców z całego świata .

 W zależności od wielkości i liczby interfejsów do podłączania urządzeń zewnętrznych dzielimy urządzeńia Android na kilka typów: telefony, tablety i mini PC.

 Ten ostatni może być w postaci Dongle HDMI lub małych pudełek (Android Box, Media Box, Smart Box , STB ( Set Top Box ) , OTT (Over the Top) Box ). Ze względu na niewielki rozmiar i szereg interfejsów do łączenia urządzeń peryferyjnych, są korzystniejsze w porównaniu do tradycyjnych komputerów.

 A mianowicie:

 - niskie zużycie energii pozwala korzystać całodobowo bez dodatkowych kosztów finansowych;

 - brak jednorazowych lub miesięcznych opłat za usługi w zakresie korzystania z systemu operacyjnego Linux;

 - wiele darmowych aplikacji, jak również tanie aplikacje z kosztem poniżej niż 30 zł

 - potrzebują mało miejsca do instalacji urządzenia, można po prostu dołączyć na górze, od dołu, z boku monitora lub telewizora

 - zasilanie od telewizora

 - uniknięcie dużej liczby przewodów uwikłany w pajączynę;

 - urządzenie włącza się natychmiast po włączeniu telewizora .

 To znaczy, że można stworzyć mały, tani media- komputer, serwer multimedialny, komputer domowy, komputer sieciowy, kontroler dostępu terminala do zastosowań przemysłowych, serwer systemu wideo obserwacji, kontroler systemu Digital Signature, kontroler ekranów reklamowych, inteligentny dekoder, którzy przekształci twój stary telewizor w Smart TV.

 Teraz nie musisz wydawać miliony na instalacji systemów reklamowych banków, hal handlowych i centrów usług. Możesz zaoszczędzić pięciokrotnie na zakupie systemów komputerowych do użytku w trybie terminalnym ( tzw. Net PC , thin client, POS PC).

 Banki, sklepy, super i hipermarkety, restauracji, bary i inne firmy z branży rekreacji i rozrywki, a również magazyny, biura oraz użytkownicy domowi... I to nie jest pełna lista konsumentów, którzy wkrótce będą ciągle korzystać z naszych urządzeń.

 Jeśli potrzebujesz domowe centrum multimedialne z systemem wideomonitoringu, DLNA Media Center dla łatwego dostępu do biblioteki multimediów z dowolnego urządzenia w sieci LAN, Wi-Fi, a nawet w Internecie, to to jest to!

 Chcesz oglądać polską telewizję w innym kraju? Masz słaby sygnał naziemnej telewizji cyfrowej lub po prostu nie chcesz zmieniać swoego ulubionego TV na coś nowe i zbyt drogie? Chcesz grać i mieć Smart TV w każdym pokoju swoego mieszkania? Chcesz zorganizować stanowisko pracy na odległości? A może zdalnie sterować jakimkolwiek procesem lub urządzeniem? Chcesz reklamować swój produkt lub usługi? Skontaktuj się z nami, a my rozwiążemy to szybko, sprawnie, rzetelnie i zkutecznie.