Skanery kodów kreskowych.

Skanery kodów kreskowych.

Proponowane przez rynek czytniki kodów kreskowych można podzielić na cztery grupy:

-Czytniki LED. To "pionierzy" wśród skanerów. Są tanie, trwałe i z odporną na wstrząsy obudową. Ale, skanować kod "może" tylko z idealnie płaskich powierzchni. A miejsce pracy powinno być dobrze oświetlone.

- Bezprzewodowe (autonomiczne). Wyposażone w Bluetooth, który przesyła informacje do komputera. Pole sygnału wynosi 100 metrów kwadratowych. Mają 2 tryby: kumulacyjny i bezprzewodowy.

- Przewodowe. Mogą działać tylko bezpośrednio przy kasie.

- Laserowe. Skanują kody kreskowe przy dowolnym oświetleniu, z dowolnej powierzchni. Mogą działać w trybie autonomicznym.

- wielopłaszczyznowy. Zmodyfikowany typ skanerów laserowych. Mają rozproszone wiązki laserowe. Ponieważ odczytują kody kreskowe na dowolnej płaszczyźnie. Ich cena jest wysoka, ale uzasadniona.

Wybierając skaner kodów kreskowych, powinieneś opierać się na potrzeby Twojej firmy i polegać na klasyfikacji czytników.

Skanery podzielono na trzy klasy, w zależności od stopnia ochrony obudowy:

- początkowy,

- średni,

- przemysłowy.

Drugim kryterium klasyfikacji jest typ modułu skanującego:

1) laser,

2) LED,

3) Foto

A wybór zależy od warunków pracy.

Ponadto skanery są podzielone na skanujące:

- Liniowe kody kreskowe,

- kody 2-D (QR).

Te ostatnie są uniwersalne, mogą skanować dowolne kody.

Podaliśmy główne kryteria wyboru skanerów. Podjąć ostateczny wybór pomogą ci konsultanci naszego sklepu internetowego vensys.ua.

Podsumowując, należy zauważyć, że wszystkie oferowane przez nas produkty łączą optymalną cenę z zestawem innowacyjnych rozwiązań zawartych w linii modeli skanerów kodów kreskowych. W związku z tym można: zakupić skanery o najwyższej dokładności odczytu, doskonałą prędkością działania i imponującym designem oraz szybką integrację z dowolnym środowiskiem pracy dzięki precyzyjnemu dostrojeniu.

Napisz do nas