Dla wielu amerykańskich konsumentów jest dzień po Święcie Dziękczynienia, kiedy można dostać świetne promocje na produkty, które mogą ostatecznie stać jako prezenty świąteczne.

Ale dlaczego jest "czarny" piątek?

Istnieje wiele opowieści. Jednak najczęściej cytowany jest związane z atramentem, papierem i księgowością.

Wielu inwestorów przeciwko użyciu negatywnego określenia do opisania jednego z najważniejszych dni handlowych w roku. Na początku 1980 roku zaczęła się rozprzestrzeniać alternatywną teorię: że detaliści tradycyjnie większość strat finansowych mają od stycznia do listopada i osiągają zysk w czasie po Święcie Dziękczynienia. Kiedyś wspólne metody księgowości wykorzystywały czerwony atrament, aby pokazać negatywne kwoty i czarny atrament, żebym pokazać kwoty dodatnie. Czarny Piątek, w ramach tej teorii, jest to początek okresu, w którym detaliści nie będą już mieli straty (czerwone w sprawozdaniu), ale zamiast tego otrzymują dochód roczny (czarny). Pierwsze znane użycie "teorii czarnego atramentu" ukazał się w publikacji Philadelphia Inquirer 28 listopada 1981 r.

Zakupy Bożego Narodzenia mają kluczowe znaczenie dla sprzedawców: niektórzy sprzedawcy detaliczni są tak uzależnione od zakupów Bożego Narodzenia, że jedna czwarta z nich otrzyma wszystkie roczne dochody i zrównoważenia strat wynikających z innych kwartałów.

Czarny Piątek odbywa się i w Polsce. Jednak często polscy detaliści mają przebiegłe zniżki. W przededniu zmieniają ceny. W ramach nowej etykiety jest ukryta stara cena - podobną kwotę z rabatem. Te sztuczki doświadczeni klienci wiedzą. Ale nasza firma miała realne zniżki, na każdy produkt w piątek była cena – 20%.

W naszym sklepie internetowym można kupić również teraz różne produkty ze zniżką - WYPRZEDAŻ. Najlepszym prezentem świątecznym dla całej rodziny może być SET-TOP BOX Android TV Box!

Zapraszamy na zakupy z VenSYS.pl!