Digital Signage z Android PC lub jak uzyskać tani, ale funkcjonalny odtwarzacz multimedialny.

Na dzień dzisiejszy multimedialne odtwarzacze cieszą się ogromną popularnością wśród firm w zakresie reklamy, HoReCa (Hospitality), sprzedaży detalicznej (Retail), biur podróży, aptekach i innych branżach, gdzie istnieje potrzeba wyświetlania i efektywnego zarządzania plikami multimedialnymi. Takie urządzenia (przykładowo, PDM08H) na ogół dobrze radzą sobie z postawionymi celami. Ich atutem jest prosta obsługa, kompaktowe wymiary oraz niewielka cena. Ale ich działanie ogranicza się tylko do odtwarzania plików. Chociaż istnieją inne urządzenia, które mogą pracować jako multimedia odtwarzacze, ale z bardziej zaawansowanymi funkcjami. To mini komputery z OS Windows/Linux lub Android (Android boksy) oraz ОS iOS.

Jak zmienić mini komputer w multimedialny odtwarzacz?

Bardzo proste. Przedstawiamy listę programów, które, naszym zdaniem, są najbardziej odpowiednie do takich celów:

 1. Pictorplayer
 2. SureVideo Digital Signage Solution
 3. Video Kiosk
 4. NoviSign
 5. IntuiFace

Można zapytać, jaka jest różnica w urządzeniach z systemem operacyjnym i prostymi odtwarzaczami podczas zwykłego odtwarzania plików multimedialnych?

Podczas naszych testów zwróciliśmy uwagę na prędkość odtwarzania plików. Pliki na potężnych (w porównaniu do PDM08H) procesorach otwierają się znacznie szybciej, i pobieranie plików, które są odtwarzane w "pętli" pozostaje niezauważone. Ale najważniejsze jest nie to.

Z powiększonymi wymaganiami do odtwarzania plików w miejscach publicznych (sklep, apteka, lotnisko, dworzec kolejowy, siłownia, targi, muzeum, dyskoteka pod gołym niebem, koncerty itp.) pojawiła się konieczność odtwarzania plików online. W odtwarzaczach multimedialnych bez systemów operacyjnych to niemożliwe. Podłączenie urządzenia za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi również brak. Tą listę można ciągnąć jeszcze długi czas …

W każdym razie, każde z urządzeń wykonuje swoje funkcje doskonale. Wystarczy odpowiednio dopasować swoje potrzeby i możliwości urządzenia. Ale jedno można stwierdzić na pewno – Mini PC z OS Windows / Android / iOS / Linux bardziej uniwersalne w użyciu. Takie urządzenia pozwalają robić odtwarzanie plików bardziej profesjonalnie. Sterowanie za pomocą Bluetooth, podłączenie do sieci Internet za pomocą WiFi lub kabla RJ-45, odtwarzanie plików w rozdzielczości 4K, tworzenie pokazu slajdów bezpośrednio na Mini PC - daleko nie wszystko, czym wyróżniają się dane urządzenia. Podsumowując, możemy dodać tylko jedno – dokonaj właściwego wyboru ;)

P.S.

Podczas testowania programów wykorzystano następne modele urządzeń:

Oparte na OS Android:

 1. KM8 P 2/8 GB;
 2. KM8 PRO;
 3. BB2 PRO;

Oparte na OS Windows:

 1. PCG03 Plus;
 2. PCG09 Plus;

Oparte na OS Linux:

 1. PDM08H;
 2. PDM08DS;

Chcielibyśmy również zauważyć, że w niedługim czasie mini komputery MeLE serii PCG będą produkowane na procesorach Intel Kaby Lake i Apollo Lake. Dane procesory uczynią pracę komputerów znacznie szybciej. Zaglądajcie na naszą stronę internetową by dowiedzieć się o nowościach od producenta Star Cloud (MeLe) pierwsze. Staramy się być najlepsi tylko dla Ciebie!

Z poważaniem, firma VenSYS.