Фото1A co Zeby istniał sposób do wdrożenia RFID-nadajników bezpośrednio do żywności? Pomysł stworzenia należy do jednego studenta z uniwersytetu w Londynie. Technologia ta, zwana jest System Technology NutriSmart, w niej wykorzystują się jadalne RFID-nadajniki.

Zaprojektowany przez Hanes Harms (Hannes Harms), student Royal College of Art w Londynie, prototypNutriSmart RFID-nadajnika wszczepia się bezpośrednio w samą żywność,żeby prześledzić cały łańcuch pokarmowy od początku do końca.
Jeśli jadalne nadajniki RFID będą w produktach,to lodówka poinformuje gdy produkt traci swoją ważność. Zakupy igotowanie będzie w pełni zautomatyzowana. Nasza kuchenka mikrofalowa i piekarnik automatycznie skanując żywność będą mogłi rozpocząć gotowanie w potrzebnym trybie.Kolejna część tej NutriSmart "Talerz Smart" - ”Mądry talerz”, który zachowuje się jak profesjonalny dietetyk.Kiedy żywność wbudowanym RFID-nadajnikiem trafia na ten talerz, toRFID czytnik, który jest wbudowany w urządzenie, przekazuje informacje na temat kalorii, białek, tłuszczów i węglowodanów, na urządzenie użytkownika (telefon,pager). "Smart płyty" może również ostrzec właściciela,jerzeli w jego talerzu znajdują się szkodliwe składniki, takie jakie powodują alergie, itp.

 

Źródło: rfidnews.org