Sprawozdanie: Facebook tworzy wideo aplikacji dla platform telewizyjnych

Facebook pracuje nad aplikacją dla platform TV, takich jak: Android TV, Apple TV i set-top boksów, według anonimowymi źródłami wewnętrznymi. Jak poinformowano, media społecznościowe w procesie pozyskiwania w swoje ręce na jakąś formą programowania, aby umieścić aplikację, co pozwala mu konkurować z kanałami i inne usługi wideo, choć potajemnie odmówili podać nazwy serwisu medialnego z którym Facebook prowadził rozmowy do tego czasu. Plan jest uzyskanie najwyższego poziomu oryginalnego i wyłącznego programowania, a także sprzedaż reklam w tym samym przedmiocie, ponieważ Facebook zwykle unika reklam puszczane przez YouTube. Na razie nie ma informacji o tym, jak aplikacja będzie wyglądać i funkcjonować, kiedy będzie dostępna i jakie platformy będą ją wspierać.

Facebook bardziej naciśnie na treść wideo, a tym samym zwiększy zysk na popularności wideo reklamy. Na przykład treść wideo trafia do platformy Instagram, A Facebook wprowadził zmiany w swoich algorytmach News Feed, aby dodać nacisk na filmy w ciągu 90 sekund, przy czym mają większe pole manewru, aby uruchomić reklamy. Akcent w Facebook na wideo nie jest niczym nowym, ale dostał osiągnięcia zenitu od połowy ubiegłego roku i reklama w wideo, dość przewidywalnie, nastąpiła od razu po tym.

W samych Stanach Zjednoczonych, przestrzeń reklamy telewizyjnej jest warta około $ 70 mld. Biorąc pod uwagę fakt, że ich flagowy produkt News Feed zbliża się do płaskowyżu reklamowego, zamiast cięcia do doświadczenia użytkownika, aby wprowadzić  więcej reklam, Facebook zdecydował się, że po prostu weźmie reklamę gdzie indziej. Reklamy zaczęły pojawiać się w Messenger, a użytkownicy znaleźli wideo reklamy na głównej stronie Facebooka i Instagram, tak dzieje za „kawałek ogromnego tortu” reklamy telewizyjnej, i to nie wygląda zbyt logicznym. Badania wskazują, że przeciętny Amerykanin codziennie ogląda telewizję cztery godziny dziennie, podczas gdy Facebook ma tylko pięćdziesiąt minut przeciętnego czasu użytkownika – propozycja zwiększonego czasu na ekranie i nowe formaty reklam i treści jest tym bardziej atrakcyjna.

Autor: Daniel Fuller