Google Chrome na Androida z najlepszą nowością od długiego czasu

Google Chrome na Androida z najlepszą nowością od długiego czasu

Google Chrome to bez dwóch zdań najpopularniejsza przeglądarka na świecie – zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że gigant z Mountain View nieustanie ją ulepsza.

Bezpieczeństwo w Sieci to bardzo poważny temat. Dla osób, którym na nim zależy, Chrome w wersji beta na Androida, wprowadziło świetną nowość. Mowa rzecz jasna o funkcji informującej nas, gdy jakiekolwiek z naszych danych logowania, które wcześniej zapisaliśmy w Chrome, wyciekną. Aby skorzystać z tej funkcji, w najnowszej becie Chrome na Androida, wystarczy wpisać w adresie wyszukiwania chrome://flags, a następnie odnaleźć odpowiednią flagę wpisując password leak detection. Należy ją oczywiście włączyć i ponownie uruchomić przeglądarkę. Gdy tego dokonamy, nowa funkcja będzie już dostępna w ustawieniach w zakładce hasła pod nazwą Sprawdź bezpieczeństwo haseł.

Rozwiązanie jest domyślnie uruchomione, jednak do działania wymaga, abyśmy byli zalogowani na swoim koncie Google i mieli włączoną synchronizację. Oczywiście opisywana funkcja sama w sobie nie jest żadną nowością, bo istnieje od dawna – do Chrome wcześniej można było doinstalować odpowiednie rozszerzenie, które działało tak samo. Nowością jest jednak to, że teraz wykrywanie wycieków danych zostało wbudowane w Chrome, dzięki czemu więcej osób zacznie z tej świetnej funkcji korzystać. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy rozwiązanie trafi do oficjalnej wersji tytułowej przeglądarki, jednak coś mi mówi, że już długo nie poczekamy.

Produkty powiązane
Napisz do nas