Jak wybrać POS-terminal?

Jak wybrać POS-terminal?

POS-terminal to komputer wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie. Jest przeznaczony do automatyzacji pracy sieci handlowych. Ponadto takie urządzenia wykonują funkcje kasowe i zbierają informacje fiskalne niezbędne do optymalizacji procesu sprzedaży.

Nasza firma z przyjemnością oferuje modele terminali, które najlepiej zaspokoją Twoje potrzeby.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje seria FLYTECH. Terminale tego tajwańskiego producenta mają trzy zalety:

- niezawodność,

- jakość wykonania,

- funkcjonalność.

Jednak przy wyborze terminalu POS warto zwrócić uwagę na takie cechy jak:

1) rodzaj wyświetlacza;

2) ilość pamięci RAM.

Wyświetlacze mogą być dwóch typów:

- rezystancyjny wielowarstwowy ekran, który jest stosunkowo tani, ale słabo reaguje na dotyk. Jednak jest dość wytrzymały,

- pojemnościowy ekran dotykowy ze szklaną powierzchnią, który szybko reaguje na dotyk bez rysika. Ta opcja jest droższa. Zniszczyć go jest łatwiej, ale reakcja na dotyk jest lepsza. Wybór powinien opierać się na potrzebnej ci funkcjonalności.

Jeśli chodzi o drugi, nie mniej ważny parametr wydajności terminalu POS - RAM i jej objętości, im szybszy procesor i im większa ilość pamięci RAM, tym lepiej zarekomenduje się terminal POS, ponieważ te cechy będą decydujące pod względem wydajności. Wybór terminali według tych parametrów powinien być również określony przez wymagania przedstawione dla systemów POS.

Kolejnym ważnym parametrem wydajności terminalu jest ilość pamięci fizycznej. Należy ją jednak wybierać indywidualnie, a jeśli to konieczne, można ją łatwo zwiększyć za pomocą modułów SSD.

Napisz do nas