Wielu użytkowników małych komputerów z systemem operacyjnym Android zastanawiało się: "A jeśli użyjemy Android Boxa jako komputera w Interaktywnym Kiosku?"

A dlaczego by nie? Przecież nowoczesne Androidy mini PC ze Wschodu mają porównywalne do komputerów architektury x86 / x64.

Nasza odpowiedź jest twierdząca, ponieważ mamy już pozytywne doświadczenia w takich rozwiązaniach dla naszych klientów.

Każdy Android Box posiada wiele portów USB, do których można podłączyć kontroler ekranu dotykowego, czytnik kart magnetycznych i kart chipowych, konwerter szeregowy RS232 lub RS485 i inne urządzenia. Android Box ma niewielkie rozmiary, więc łatwo go ukryć za monitorem lub telewizorem. Nie zużywa dużo energii, dzięki temu można korzystać z niego przez całą dobę (24/7).

Jeśli jesteś producentem kiosków i musisz skorzystać z modułu w postaci drukowanej płytki do montażu wewnątrz obudowy kiosku, by chronić ją przed wpływem czynników zewnętrznych, to możemy użyć jednopłytowego Android mini komputera, który jest również dostępny wśród naszych produktów.

Po zamontowaniu mini komputera w obudowie kiosku, następnym krokiem jest zainstalowane oprogramowania i sterowników dla systemu operacyjnego od Google, czyli Androida, ale napiszemy o tym w następnym artykule.

Ciekawe i skuteczne rozwiązania inżynieryjne dla ciebie!