Ten post zawiera informacje na temat instalowania LE wersji 7.0 i 8.0 w urządzeniu S905/S905D/S905X/S912.

Gorąco polecam uruchamiać z karty SD/USB!! Instalacja w pamięci wewnętrznej może „oceglić” Box i trzeba ponownie zainstalować Android, aby znowu zaczął działać.

0. Szczegółowe notatki urządzeń

WeTek Hub i WeTek Play2: nie trzeba korzystać z metody wykałaczki: uaktualnij do najnowszej wersji Androida i skorzystaj z funkcji podwójnego rozruchu!

Odroid-C2: nie masz do wyboru drzewa urządzenia, ponieważ jest osadzony w kernel.img.

Uwaga: Jeśli uaktualniasz się od innej budowy, najbezpieczniejszym sposobem jest wyodrębnienie partycji zawartość z pliku .img.gz i skopiuj ją na kartę SD/eMMc.

1. Przed zainstalowaniem - wybierz drzewo urządzenia

Ważne: Nie możesz używać drzewa urządzenia z Androida, ponieważ w 99% przypadkach to nie działa.

Proszę spojrzeć na wątek zwalniający dla katalogu folderów drzewa urządzeń.

 • S905: Najpierw poszukaj drzewa urządzenia z nazwą Box`a w nim. W przypadku braku takich obrazów, pobierz uniwersalny.
  • przykład: dla Boxa z 2GB RAM oraz 100Mbit Ethernet, należy pobrać gxbb_p200_2G_100M.dtb
  • przykład: dla Boxów z Gigabit Ethernet pobiera się gxbb_p200_1Gbit.dtb
 • do Boxów z Realtek WiFi pobierz na drzewie urządzeń z RealtekWiFi w imię
 • S905X: Możesz zostawić drzewo, które znajduje się już na karcie SD (tylko świeża instalacja) lub wybierz jedną z nich w zależności od ilości pamięci RAM. Jeśli pamięć wewnętrzna twojego Boxa jest nie widoczna, gdy próbujesz zainstalować w pamięci wewnętrznej, spróbuj drzewo urządzeń z przyrostkiem _nand.
 • S912: Musisz wybrać drzewo urządzeń w zależności od szybkości portu Ethernet i ilości pamięci RAM.

2. Przygotuj kartę SD/USB dysk

Uwaga: Tylko 1 port USB może uruchomić Box. Należy spróbować je wszystkie. Niektóre pudełka mogą być ładowane z dysku USB.

 • Spójrz na początek postu i znajdź link Downloads. Pobierz plik z rozszerzeniem img.gz.
 • Zapisz pobrany plik na kartę SD lub nośnik pamięci USB przez Rufus. Alternatywnie można użyć narzędzia LE, ale pamiętaj, że musisz pobrać obrazy ręcznie: Instalacja - LibreELEC
 • Po tym widać, że pojemność dysku wynosi 512 MB. To normalne, tak jak jest drugi (ukryty) partycję na dysku dla pliku danych użytkowników!
 • Pobierz drzewo urządzenia, jak opisano powyżej, i zmień ją w dtb.img. Skopiuj plik ze zmienioną nazwą do głównego folderu na karcie SD/USB - wymień ten, który już istnieje.
 • Do uruchomienia systemu po raz pierwszy, należy użyć jednej z następujących - czasami jedynym sposobem, aby uruchomić urządzenie!
  • Khadas VIM: Włóż kartę SD i uruchom Box w tryb uaktualniania, LE rozpocznie się automatycznie: Jak Uruchomić System W Trybie Aktualizacji - Khadas Docs
  • Terminal Emulator: pliki do pobrania dla systemu Android, włóż kartę SD/USB z LE, zainstaluj aplikację Terminal Emulator (z Google Play lub APKMirror), uruchom go i wpisz polecenie restartu. Twój Box powinien uruchomić się w LE.
  • Metoda wykałaczki: odłącz zasilanie, włożyć kartę/dysk, nacisni przycisk resetowania i podłącz zasilanie przytrzymując przycisk. Poczekaj, aż pojawi się logo LibreELEC i puszcz przycisk.
  • Metoda przycisku menu (działa z bardzo mało urządzeniami): odłącz zasilanie, włożyć kartę/dysk, naciśnij przycisk Menu na pilocie zdalnego sterowania i podłącz zasilanie trzymając przycisk. Poczekaj, aż pojawi się logo LibreELEC i puszcz przycisk.
  • Metoda odzyskiwania: uruchom na Androida, włóż kartę/USB dysk i wybierz opcję Uruchom do odzysku (Reboot to recovery). Twój Box powinien zostać uruchomiony w LibreELEC.
  • Metoda odzyskiwania (2gi wariant): jeśli masz zainstalowaną wstępną wersję "Update" otwórz to, Włóż kartę SD z LE/podłącz dysk USB, I wybierz plik anyZIP w aplikacji do aktualizacji. Twój Box powinien zrestartować się do LE.
  • Metoda odzyskiwania (3ti wariant): Włączyć ADB (Google it) i wydaj polecenie adb reboot update

Aktualizacja

Proces aktualizacji wygląda tak samo na dyskach SD, USB i instalacjach pamięci wewnętrznej:

Użyj Samba shares

lub

Użyj command line (SSH)

Ważne: Powinieneś też pobrać nowe drzewo urządzenia, i umieść w folderze Aktualizuj (Update) plik aktualizacji. Musisz mieć oba pliki w folderze z aktualizacją do ponownego uruchomienia. Przed aktualizacją nie trzeba zmieniać nazwy drzewa urządzeń.

Instalowanie do pamięci wewnętrznej (Nie zalecane, ryzykowne)

Uruchom najpierw z karty SD/USB. Jeśli działa prawidłowo, połącz z swoim Boxem przez SSH, wykonaj polecenie installtointernal i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. To polecenie oczyszcza SYSTEM i DATA patrycję!

Uwaga: Jeśli twój Box ma zdefiniowaną strukturę partycji, możesz zobaczyć komunikat o błędzie podczas próby uruchomienia z pamięci wewnętrznej po raz pierwszy. Aby rozwiązać ten problem, musisz ponownie uruchomić kartę SD i ponownie uruchomić installtointernal.

Powrót do Androida?

Jeśli zainstalowałeś na karcie SD lub dysku USB, po prostu wyłącz swoją skrzynkę, odłącz media z LE i włączyć pudełko.

Jeśli zainstalowałeś LE do pamięci wewnętrznej, musisz znaleźć oprogramowanie przeznaczone dla twojego pudełka i postępować zgodnie z instrukcjami instalacji.

Aby uruchomić odzyskiwanie po zainstalowaniu pamięci wewnętrznej LE w tej procedurze:

 • przygotuj czyste, sformatowane w formacie FAT32 kartę SD lub dysk USB
 • kopiuj recovery.img oraz dtb.img z oprogramowania Android do karty SD (nie należy używać dbt.IMG do LE!)
 • użyj metody "wykałaczki" do uruchamiania z karty SD / USB lub uruchomienia ponownego uruchamiania systemu przez SSH

FAQ

P: Mój pilot nie działa, co mogę zrobić?
O: Weź remote.conf plik z firmware Android (jest on dostępny w /system/etc) i skopiuj go do foldera Configuration: /storage/.config przez SSH lub \\your_box_IP\Configuration korzystając z udziałów Windows. Możesz także umieścić ten plik w głównym folderze na karcie SD. Być może, będziesz musiał przypisać niektóre przyciski.

P: Ekran ustawień Mój LibreELEC jest pusty, więc jak mogę to naprawić?
O: Zaloguj się przez SSH i wykonaj rm /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.libreelec.settings/oe_settings.xml i uruchom ponownie.

P: Kilka sekund brakuje na początku wideo.
O: Włącz ustawienia Expert, wejdź w Ustawienia > Wideo > Odtwarzanie i ustawienie "Pauza podczas zmiany szybkości odświeżania" do brakującej kwoty.

P: Zachowanie CEC niekonsekwentnie, kiedy mój Box jest wyłączony.
O: Jest to problem bootloadera, który musi być naprawiony przez producenta Boxa.

P: Nie mogę włączyć mój Box za pomocą pilota zdalnego sterowania.
O: Jest to problem bootloadera, który musi być naprawiony przez producenta Boxa.