Innowacje stosowane w nowoczesnych mini-komputerach

Pierwsze modele mini-komputerów miały niewielką wydajność i były zwykle używane tylko do surfowania po Internecie. Dzisiaj nettopy są wyposażone w więcej funkcji i możliwości. Wynika to z pojawienia się nowych technologii i ich wykorzystania w rozwoju mini PC.

Miniaturyzacja bez utraty funkcjonalności

 

Prezentowane na rynku nettopy - to pełnowartościowy komputer, umieszczony tylko w kompaktowej obudowie. Główne cechy takich gadżetów to:

  • • przenośność;

    • łatwość użycia;

    • Możliwość podłączenia do dowolnego monitora w rozdzielczości HD lub telewizora.

Ale producenci na tym nie poprzestają. Dlatego dziś istnieją mini komputery nieco większ3 od karty kredytowej, wyposażone w główne komponenty standardowego komputera.

 Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze nettopu?

Przed zakupem komputera przenośnego powinieneś zdecydować, w jakim celu go potrzebujesz. Jeśli mini komputer nie jest kupowany do gier, kwestia wydajności urządzenia ogranicza się do wyboru procesora. Wśród modeli dostępnych na rynku najlepszy stosunek jakości do ceny mają Intel Core, Intel Atom.

Prawie wszystkie nowoczesne minikomputery mają USB 3.0 lub 3.1. Ponadto nie trać z oczu obecności innych portów, takich jak:

●             HDMI;

●             Mini DisplayPort;

●             wyjście wideo na analogowy telewizor.

Ponadto zdecyduj, co będzie działać jako główny magazyn danych: dysk SSD lub klasyczny dysk twardy. Pierwsze pracują znacznie szybciej, ale konfiguracje z HDD dają dużo więcej miejsca na dysku. Jeśli koszt nie jest dla Ciebie decydujący, wybierz kombinację dwóch typów pamięci.

 

Napisz do nas