Sprzedawcy "Free TV" stracili odwołanie sądu do  zniesienia zakazu sprzedaży Android Box`ów

Giganci telewizji kablowej wygrali kolejne zwycięstwo w walce o sprzedaży Android TV Box`ów w Kanadzie. Federalny Sąd Apelacyjny w Montrealu szybko odrzucił odwołanie od nakazu zakazującego sprzedaż kontrowersyjnych urządzeń. Firmy kablowe i producenci treści Bell, Rogers i Quebec Vidéotron wygrali w czerwcu tymczasowy nakaz po uruchomieniu sprawy prawnej do zlikwidowania działalności dystrybutorów Android Box`ów. Ponieważ apelacyjna skarga została odrzucona, odpowiadający około 55 dystrybutorów Android Box, będą w dalszym zablokowane ze sprzedaży swoich urządzeń w ciągu trwania sprawy. 

Po pobraniu ze specjalnym oprogramowaniem, Android Boxy pozwalają użytkownikom łatwo nadawać pirackiego TV i filmów na telewizorach — wszystko dla jednorazowej wpłaty, zazwyczaj około $100. Urządzenia stały się biczem branży telewizji kablowej, tym bardziej, że często są one sprzedawane z takimi hasłami jak "free tv" i "nigdy nie zapłać kiedykolwiek ponownie rachunek za telewizję kablową!"

Oskarżonym, WatchNSaveNow w Mississauga, Ontario., i MTLFreeTV w Montrealu, było odwołano przepis o zakazie sprzedaży Android Box. Argumentowali oni w dokumentach sądowych, że nigdy nie ustalono, że jeśli firmy będą nadal sprzedawać swoje urządzenia, to zaszkodziłoby przedsiębiorstwom kablowym. Sąd apelacyjny orzekł, że był zadowolony, że sąd federalny podjął właściwą decyzję o nałożeniu zakazu. W dokumentach sądowych stwierdzało się, że "niezakwestionowane dowody" zawierały "reklamę, że Android TV jest sposobem na dostęp do bezpłatnej treści telewizyjnej i unikaniu rachunków kablowych".

"Jestem bardzo rozczarowany", powiedział oskarżyciel Vincent Wesley o decyzji. "Nam nawet nie dali szansy." Bell zarówno jak i Rogers pochwalili decyzję i powiedzieli, że wzmacnia ich argument prawny to, że Android Boxy są wyraźnym przypadkiem naruszenia praw autorskich.

"Dzisiejsze szybkie odwołanie od nakazu sądu federalnego mówi o tym, że chodzi tu o oczywistym przypadku piractwa" powiedziała rzeczniczka Rogersa Sarah Schmidt w e-mailu do CBC News.

"Dzisiejsze orzeczenie jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia, że nielegalne udostępnianie naszego kontenta nie odbywa się bezpłatnie, a ludzie, którzy tworzą i produkują, otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę."

Bell powtórzył te słowa.

"Sądy nadal potwierdzają nasze stanowisko, że te Boxy są nielegalne, a ci, którzy nadal je sprzedają, będą musieli ponieść znaczące konsekwencje," powiedział rzecznik Bell`a, Marc Choma.

Sprawa już doprowadziła do konsekwencji dla Wesleya. Oskarżeni trafili na grzywnę w wysokości 5000 dolarów za koszty sądowe. Wesley powiedział, że może ostatecznie zamknąć sklep i zrezygnować z działalności w dziedzinie urządzeń z Androidem. "Naprawdę nie wiem, gdzie idziemy stąd. Nie wygląda to bardzo dobrze."

Informacja pobrana ze strony cbc.ca

P.S.

W rzeczywistości jest to pierwszy „dzwonek” do poważnej rywalizacji kablowej oraz internet telewizji. Ze względu na szybki rozwój ostatniej, operatorzy telewizji kablowej mają zastosowanie coraz bardziej utrudniać rozwój telewizji internetowej. Kto na tym skorzysta? Za wyjątkiem operatorów telewizji kablowej to nie opłaca się dla nikomu. Zalety telewizji internetowej są oczywiste – jest to tańsze, można go podłączyć do dowolnego urządzenia (tablet, telefon komórkowy, android box, mini PC z systemem Windows, Linux, itd.), można go oglądać w dowolnym miejscu na świecie, jedynie w obecności Internetu. Jak Polakowi podłączyć telewizję kablową, jeżeli ma miejsce zamieszkania, na przykład w Hiszpanii? Dlaczego podpisywać długoterminowe umowy z operatorami telewizji kablowej, jeśli można płacić każdy dzień, tydzień, miesiąc, rok, według własnego uznania? Oprócz dystrybutorów telewizji internetowej również cierpi użytkownik telewizji internetowej, czyli klient. Zamiast tworzyć dobre warunki dla klienta, operatorzy kablowego TV utrudniają rozwój czegoś nowego, skierowane tylko dla wygody klientów. Państwa wygody! Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, Internet TV wzmocni swoje pozycję i my zrobimy wszystko, aby to ułatwić. Dokonaj właściwego wyboru. Z poważaniem, firma VenSYS.