Dziś tylko 22% użytkowników podłączają swoje telewizory do Internetu. Eksperci mówią, że po kilku latach technologia Smart TV zmieni telerynek u podstaw. Mnóstwo serwisów i aplikacji, dostępność każdej Internet treści, która w dowolny czas może być na twoim telewizorze. Lecz po co kupować nowy telewizor, jeśli starszy model w całości odpowiada, z wyjątkiem SMART TV? Zrobić normalny telewizor Smart można za pomocą specjalnej przystawki, który podłącza się do telewizora. Może być w formie niewielkich pudełek czy pendrive.

Spojrzymy najbardziej częste pytania, z którymi zderzają się nasi konsumenci :

1. Przystawka nie wzoruje firmowe Smart platformy od producentów telewizorów, ponieważ każda z ich jest unikalna swoim funkcjonalnościom. Lecz najpopularniejsza jest platforma Android TV, interfejs której jest maksymalnie prosty dla użytkownika i pozwala ustalać dowolnie dodatkowe stosowanie.

2. Które oprogramowanie można wgrać dodatkowo? IPLA oraz TVN Player zapewniają uporządkowany dostęp do ogromnej bazy wideo (filmy, seriali, filmy animowane itp.). MX Player odtwarza praktycznie wszystkie formaty plików wideo oraz audio, dlatego jest najwięcej zaawansowany odtwarzacz dla Android. Skype zrealizuje wideo rozmowy za pomocą Internetu. I to nie pełna lista tego, co można znaleźć na Android Market.

3. Możliwość oglądania cyfrowej telewizji. Za pomocą serwisów IPTV można oglądać jakościowe wideo w Full HD 1920*1080. Lecz warto pamiętać, że taka cyfrowa telewizja płynie przez Internet, czyli online, tzn. potrzebuję stałego łącza.

4. Z takim urządzeniem można spokojnie komunikować w sieciach społecznościowych jako, Facebook, Twitter, Google+ itp. Warto tylko wgrać odpowiednie oprogramowanie.

5. Większość modele wspierają odtwarzanie filmów w trybie 3D.

6. Jakie odróżnienie przystawek od Smart TV platform renomowanych producentów telewizorów? Takie urządzenia zapewniają podobne i większe możliwości starszego telewizora jako i Smart od LG czy Samsung. Tylko kosztują przystawki czyli Android Box taniej.