Kodi 18 'Leia. Wszystko co trzeba wiedzieć o kolejnej wersji Kodi

Kodi 17.3 "Krypton" jest aktualnym wydaniem udostępnionym przez sklep Windows i strone internetową Kodi. Ale robota nad następną wersją popularnego media serwera już się rozpoczęła.

Po zwykłej procedurze wyboru nazwy ze społecznością - Kodi 18 będzie znany jako ukochana księżniczka "Leia"

„Bolą nasze serca, że straciły wspaniałą kobietę i aktorkę, a wraz z nią postać, którą przedstawiła, księżniczkę z którą dorastaliśmy. W ten sposób Kodi 18 zostanie nazwany "Leia" na cześć Carrie Fisher ” jako szacunek dla jednej postaci "Gwiezdnych wojen".

FAQ

Kiedy będzie dostępny Kodi 18 Leia?

W tym momencie nie ma oficjalnej daty wydania.

Co nowego?

Nadal się rozwija, więc ostateczna lista funkcji nie jest publicznie pokazana. Nadal jest na wczesnym etapie, więc nie ma wiele oczywistych wskazów, co się zmieniło.

Jednym z ostatnich wielkich wydarzeń jest to, że w końcu będzie 64-bitowa wersja Kodi 18 dla systemu operacyjnego Windows.

Czy muszę usunąć Kodi 17, aby wypróbować nową wersję?

Nie, nie trzeba. Jeśli używasz Kodi 17 z sklepu Windows, instalator pokaże nową wersję na swoim komputerze.

Czy to wystarczy dla mojego głównego zgromadzenia teraz?

Nie, musisz trzymać się wersji Kodi 17. Leia jest jeszcze daleko, a wiele rzeczy nie działają poprawnie.

Jak to wygląda?

Wersja została zaktualizowana z Kodi 16 do Kodi 17, od starej wersji "Confluence" do nowszej, bardziej nowoczesnej wersji "Estuary". Nic nie wskazuje na to, że zmieni się to w wersji 18.

Czy będzie on dostępny na Xbox One?

Oczywiście! Zespół projektantów Kodi zadeklarował już zobowiązanie do stworzenia wersji Universal Windows Platform (UWP) dla sklepu Windows, która będzie działać na konsoli Xbox One. Czy to zdarzy się z wersją 18 czy nie jest niejasne.

Czy jest coś jeszcze do powiedzenia?

Nie chodzi o funkcje, ale istnieją już ważne aktualizacje. Jak wspomniano powyżej, aplikacja UWP postępuje i po raz pierwszy będzie miała 64-bitową wersję dla systemu Windows.

Omawiane są nowe funkcje, a deweloperzy podkreślają je społecznościom poprzez "czasopisma dev" z najnowszymi szczegółami, w tym integracją z wyszukiwarką głosową i rekomendacjami dotyczącymi wgrywania Lei w Android.