Czym są drukarki drukarek i czym one są?

Branża detaliczna rozwija się dynamicznie i intensywnie. Dlatego też nie ominęły ją innowacje technologiczne i nowe trendy techniczne. Do nich można śmiało odnieść pojawienie się szeregu nowych technologii wykorzystywanych w produkcji nowoczesnych modeli drukarek POS.

Te innowacyjne drukarki wyróżniają się:

- wysoką prędkością druku i jego niezwykłą jakością,

- znacznie większą trwałością głowic drukujących;

- kompatybilnością z praktycznie dowolnymi systemami operacyjnymi: Windows, Linux, Android, IOS,

- obsługą zarówno standardowych interfejsów USB i Ethernet, jak i interfejsów klienta,

- łatwą naprawą usterek bezpośrednio w biurze dzięki systemowi kaset modułowych,

- są ciche w działaniu, lekkie i kompaktowe, a także wyposażone w wygodne zapięcia.

Jeśli chodzi o odmiany drukarek mobilnych, to jest ich trzy:

- rolka,

- pasek,

- mobilna drukarka paragonów.

Bez względu na rodzaj, wszystkie są wyposażone w opcję drukowania kodów kreskowych. Ponadto niektóre modele mają dodatkową możliwość drukowania kodów 2D i kodów liniowych. Operatorzy mogą również nosić przenośne drukarki bezpośrednio na pasach. Dzięki temu można pracować z nimi szybciej i wygodniej.

To banalne, ale chyba najważniejszą zaletą mobilnej drukarki przed stacjonarną drukarką jest jej mobilność. Tak więc spektrum zastosowania takich drukarek jest znacznie szersze niż w przypadku stacjonarnych. Mogą to być nie tylko sieci handlowe, ale także kawiarnie, restauracje, stacje benzynowe itp. wszędzie tam, gdzie można wykorzystać niefiskalne kontrole pieniężne.

Oczywiście rozmiary drukarek mobilnych będą znacznie mniejsze i bardziej kompaktowe niż stacjonarne. A z technologią Bluetooth pierwsze współpracują lepiej niż te drugie. Kolejną zaletą jest ich bardzo szybkie drukowanie i bezpretensjonalne działanie (nie boją się uderzeń i wilgoci). Dlatego kolejną kluczową różnicą między drukarkami stacjonarnymi i mobilnymi jest wysoki poziom niezawodności tych drukarek.

Dlatego wybierając drukarkę paragonów, należy w pierwszą kolej ustalić, jaka będzie sfera jej działania i intensywność obciążenia drukarki

Napisz do nas