Jedni z największych w świecie producentów stanęły w Południowej Korei, kompania POSCO, wprowadziła własne RFID -rozwązanie w obwodzie logistyki pod nazwą Smart - Works System. W skład automatycznej decyzji wchodzą RFID -nadajniki kompanii UPM DogBone które pozwalają śledzić wielotonowe metalowe konstrukcje z początku produkcji i aż do dostarczenia końcowemu klientowi.

Zmodyfikowane znaki od UPM DogBone, pracują na częstotliwości ultrawysokiej, mają dwie anteny i mocują się pionowo wewnątrz ciężkich metalowych cewek. Oni rozmieszczają się prostopadle zgiętym elementom pokrycia, w ten sposób rozwiązując problem sczytywania.

Czytniki mocują się na metalowe cewki podczas procesu opakowywania i odczytują się podczas ich transportowania kranem na magazyn, przechowywania i przygotowania do wysyłki. Nabywcy mają dostęp do informacji w realnym czasie o produktach POSCO i mogą, wykorzystując te dane nastrajać i planować swoje własne operacje z wyrobami.

System POSCO włącza w siebie papierowe nadajniki od UPM DogBone, przemysłowe PDA, RFID -czytniki przymocowane do kranów a także rozmieszczone na bramie zakładów, systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa i systemu kierowania produkcją, serwer.

RFID -system będzie uruchomiony na dwóch zakładach POSCO i wykorzystany dla pewnej grupie z 17 nabywców. W październiku POSCO planuje przymocować znaki do wszystkich swoich wyrobów, a to więcej dwóch milionów komponentów corocznie.