Nowoczesne dekodery telewizyjne z systemem Android umożliwiają oglądanie programów telewizyjnych na żywo z telewizji satelitarnej. Ale ponieważ większość z nich jest dostarczana bez licencji DTS, istnieje wielka szansa na uzyskanie obrazu bez dźwięku na wielu kanałach. Wykluczyć tą sytuację pomoże podłączenie Tvheadend.

Nieograniczone możliwości Internetu na dowolnym telewizorze

Tvheadend to serwer przeznaczony do transmitowania strumieniowego TV. Posiada prosty interfejs, co znacznie upraszcza procesy wyszukiwania i planowania niezbędnych zapisów przez użytkownika. Obsługuje standardy telewizji satelitarnej DVB-S, S2, C, T, a także wideo analogowe v4l.

Po zainstalowaniu możesz oglądać swoje ulubione kanały, nagrywać programy, korzystać z harmonogramu nagrań i oglądać zakodowane kanały, nawet jeśli nie posiadasz odpowiedniej karty. Serwer kompatybilny jest z odbiornikami Android Box w wersji K1 + z tunerem DVB-S2 w K1, a także możliwa jest kombinowana wersja DVB T2 / S2.

Aby przesyłać strumień do centrum multimedialnego, Tvheadend może znajdować się na tym samym komputerze, jak i na dowolnym innym komputerze w sieci.