Ubuntu ogłasza „koniec życia” wydania

Gdy wersja Ubuntu osiągnie "koniec życia" nie otrzyma żadnych dalszych aktualizacji, w tym krytycznych uaktualnień bezpieczeństwa. Gorąco zalecamy, by jak najszybciej zaktualizować system do najnowszej wersji Ubuntu.

Polecenie to pokaże dokładny stan systemu:

$ Ubuntu-support-status

Ubuntu ogłasza „koniec życia” serwera i komputera

Standardowe wersje Ubuntu są obsługiwane przez 9 miesięcy, a wydania LTS Ubuntu (wsparcie długoterminowe) są obsługiwane przez pięć lat. W tym czasie następuje poprawa zabezpieczeń i inne krytyczne aktualizacje. W związku z tym, aby zawsze korzystać z oficjalnego wsparcia Ubuntu, na pewno konieczne jest uaktualnienie. Wsparcie od Ubuntu jest następujące:

Aktualizacje sprzętu i wsparcia; Aktualizacje wsparcia;  Podstawowe wydanie

Koniec życia Kernela

Ubuntu LTS dostarcza też nowsze wersje jądra i wsparcie X dla istniejących wydań Ubuntu LTS. Mogą one być instalowane ręcznie lub automatycznie wysyłane w przypadku instalacji z 12.04.2 / 14.04.2 i nowszych. Te nowsze optymalizacje są przeznaczone dla komputerów stacjonarnych i serwerów, a nawet zalecane jest korzystanie z chmury lub wirtualnych obrazów. Cykl życia wsparcia jądra Ubuntu przedstawia się w następujący sposób:

         Wersja              Wydanie     Koniec życia

  • Ubuntu 16.04 LTS - kwiecień-2016 kwiecień -2021
  • Ubuntu 15.10        - październik-2015 grudzień-2015
  • Ubuntu 15.04        - kwiecień-czerwiec-2015 2015
  • Ubuntu 14.10        - październik -2014 grudzień -2014
  • Ubuntu 14.04 LTS - kwiecień -2014 kwiecień -2019
  • Ubuntu 12.04 LTS - kwiecień -2012 kwiecień -2017
  • Ubuntu 10.04 LTS - kwiecień -2010 kwiecień -2015

Wsparcie Ubuntu LTS; Podstawowa wersja

Aby uzyskać więcej informacji na temat poprzednich i kolejnych wydań, proszę zajrzeć  na stronę wiki Ubuntu LTS Enablement.

Ubuntu ogłasza koniec życia OpenStack

Archiwum Canonical’s Ubuntu Cloud umożliwia użytkownikom możliwość zainstalowania nowszych wydań Ubuntu OpenStack na Ubuntu Server, które stają się dostępne nawet po wydaniu kolejnej wersji Ubuntu LTS. Wsparcie Ubuntu OpenStack przedstawia się następująco:

Wsparcie Ubuntu LTS; Wsparcie konfiguracji OpenStack’a; Przedłużone wsparcie użytkownika.

Aby uzyskać więcej informacji na temat poprzednich i przyszłych wydań Ubuntu OpenStack, zapraszamy na stronę wiki Ubuntu Cloud Archive.

Po więcej informacji i więcej sczegółów na temat poprzednich i przyszłych wydań Ubuntu, zapraszamy na stronę internetową Ubuntu Wiki.

Informacja pobrana ze strony ubuntu.com