Czy kiedykolwiek miałeś problem, że Twoje programy w telewizji są dość nudne?  W takim razie odkryj dla siebie rewolucyjny Android Smart TV Box. Każdy z urządzeń obsługuje KODI, dzięki czemu można cieszyć się wirtualną rzeczywistością dowolnego pliku multimedialnego.

Co to jest Android TV Box?

Android TV Box – to małe urządzenie, które po podłączeniu do telewizora przekształca go w Android Smart TV. Wszystko się zgadza: wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć urządzenie do gniazda HDMI lub AV. I zamiast wydawać $1000 na nowy telewizor, najlepsze rozwiązanie, które można znaleźć – jest to instalacja, która będzie kosztować mniej niż 100 dolarów.

Podłącz jeden raz, a zobaczysz swój telewizor w zupełnie nowej formie. YouTube, Facebook, aplikacje, gry, muzyka, filmy i inne będzie dostępne do pobrania, a przy tym nie będzie potrzeby nawet podnosić się z kanapy. Nie ma nic ciekawego w telewizji? Otwórz YouTube i znajdź coś ciekawego dla siebie lub pobierz swój ulubiony film bezpośrednio na TV box. Możliwości, które są dostępne, są nieograniczone!

Jak działa Android TV Box?

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o Android dzięki naszym urządzeniom mobilnym, wkrótce mogliśmy cieszyć się z Androida na tabletach, a teraz i na telewizorach! Android TV Box łączy w złącze HDMI w telewizorze lub nawet projektorze, przekształcając go w Android multimedia HUB. Następnie przełącz telewizor na ekran HDMI i to wszystko, co musisz zrobić. Najlepszy wybór - to Android Smart TV Box.

Jedną z pierwszych rzeczy, które można zauważyć podczas oglądania na różnych Android TV Boxach, jest to, że większość z nich mają jedną lub więcej wewnętrznych lub zewnętrznych anten Wi-Fi. Zapewnia to doskonały sygnał Wi-Fi, a także przyspiesza pobieranie. Niektóre z nich mają również wbudowaną kamerę i mikrofon, dzięki którym można prowadzić rozmowy wideo. Do większości Android Boxów jest również dołączony pilot, bezprzewodowa mysz, klawiatura i w niektórych przypadkach air mouse dla ultra intuicyjnej nawigacji

Android TV Box i Android TV Stick

Przełączenie telewizora HD na Android Smart TV nigdy nie było łatwo i niedrogo. Zapomnij o zakupie nowego telewizora z kilkoma funkcjami. Dzięki Android Mini PC, takim jak Android TV Box lub Android TV Stick, możesz uzyskać dostęp do dowolnego programu, którą chcesz używać na urządzeniu przenośnym, ale teraz możesz go używać na dużym ekranie!

To łatwy i niedrogi sposób można obrócić zwykły telewizor w Android Smart TV. Komputery z Androidem są dostępne na rynku w różnych rozmiarach, kształtach, a także różnych cenach. Jeśli szukasz przenośnej opcji, w której możesz zapisywać wszystkie filmy i muzykę, możemy polecić Android TV Sticks.

Dzięki Androidowi w telewizorze możesz cieszyć się różnorodnymi programami, a także rozrywką online, która natychmiast otwiera zupełnie nowy świat programów multimedialnych.

Jaka jest różnica między Android Smart TV Boxes i Android TV Dongles?

Najważniejszą różnicą między Android Smart TV Box i Android TV Dongles jest rozmiar. Podczas gdy Android Box wygląda jak małe pudełko, to Android TV Dongle jest w wielkości tylko trochę więcej zapalniczki. Można powiedzieć, że TV Box z Android bardziej nadaje się do stałego użytku w salonie, podczas gdy Android TV Dongle bardziej wygodny do użytku przenośnego. Oprócz tego Android TV Boxy obejmują dodatkowe cechy, chociaż Android TV Dongle mniej i dlatego możesz wziąć wszystkie swoje multimedia ze sobą, kiedy jesteś gdziekolwiek. Więc wybór tylko za tobą!

Co może zrobić Android TV Box?

Android Media Player jest wyposażony w procesor, pamięć RAM, pamięć wewnętrzną, odbiornik Wi-Fi, port USB, połączenie HDMI i system operacyjny Android. Zaletą Media Player jest to, że został zaprojektowany do użytku przez telewizor, stąd też porty HDMI lub AV, pozwala to lekko "surfować" w internecie, pobierać wiele programów itp.

Wystarczy podłączyć go do telewizora lub innego ekranu i jesteś gotowy do pracy! Bez długich instalacji, wymaganą aktywacją, a wszystko to w znanym środowisku Androida. Dlatego jeśli masz już telefon lub tablet z Androidem, wtedy już wiesz, jak zarządzać nowym Android Boxem. Jeśli nie, nie martw się, Android jest bardzo przyjazny dla użytkownika, i jego intuicyjność jest jednym z głównych powodów, dlaczego tak wielu użytkowników wybrał właśnie ją.

Android KODI

Do większości TV Boxów z systemem Android jest przeinstalowany odtwarzacz multimedialny KODI. To umożliwia odtwarzanie i oglądanie filmów, słuchanie muzyki i podcastów bezpośrednio z Internetu. To sprawia, że odtwarzacz multimedialny KODI jest potrzebny w Android Box. Kodi V17.0 nazywa się Krypton. Jest dostępny dla Androida, MacOS, iOS, Windows, LibreElec, Linux, Ubuntu itp.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie Smart TV Box/TV Stick?

Kupując TV Box musisz znać swoje wymagania i budżet, dla tego oferujemy wiele rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę:

  • Rozdzielczość. Jeśli masz płaski ekran z rozszerzeniem 4K lub zamierzasz go kupić w przyszłości, możesz rozważyć TV Box z obsługą rozdzielczości 4K. To pozwoli ci maksymalnie wykorzystać swój telewizor. Dobrą opcją jest TV Box MeLe lub OTT TV. Dzięki najnowszym procesorom i zintegrowanej zaawansowanej grafice dane mediaplejery nie mają problemów z rozdzielczością Full HD 1080p, a także obsługują i odtwarzają filmy lub wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD
  • Procesor i pamięć RAM - jak wszystkie komputery, szybszy procesor i więcej rdzeni mają lepszą wydajność, jest to również prawdziwe w przypadku TV Boxów. Jeśli chcesz po prostu surfować po internecie, obejrzać filmy, to nie musisz wydawać dużo pieniędzy na urządzenie z najnowszym i najszybszym systemem SoC. Jednak, jeśli chcesz grać w gry i korzystać z telewizora jako dodatkowego komputera w domu, konieczne jest, aby urządzenie było bardziej jak mini-PC. Najlepszy TV Box do tego będzie mieć szybki, wielordzeniowy procesor i dużo pamięci RAM, a także musi pobierać dodatkową przestrzeń pamięci i mieć różne porty dla urządzeń peryferyjnych. To gwarantuje, że będzie on w stanie obsłużyć wszystkie twoje wymagania bez żadnych maruderów lub odrzuconych kl.
  • SPDIF Audio Out - Jeśli masz dobry system dźwięku, potrzebujesz SPDIF lub optycznego wyjścia audio. Zapewni to doskonałą jakość dźwięku bez zniekształceń lub zakłóceń. Z takim portem i dobrą parą głośników można utworzyć własne kino domowe, które będzie takie samo jak prawdziwe kino.
  • Pamięć - jeśli chcesz zapisać pobrane filmy, zdjęcia i muzykę i przechowywać ich lokalnie, potrzebujesz urządzenia z dużą ilością pamięci, ale jeśli zamierzasz przesyłać materiały z internetowych źródeł, takich jak Hulu i Netflix, potrzebujesz tylko głównej pamięci do aplikacji. Większość HDMI TV Boxów będzie miała wewnętrzną pamięć 16GB, 32GB lub nawet 64GB, a także gniażdo na kartę pamięci Mikro SD. Niektórzy mają nawet OTG lub zaawansowane porty USB. Niemniej jednak, najlepsze Android TV Box lub Windows mini PC, oczywiście, zrobią krok do przodu i będą mieli wbudowane pamięci SSD, a także wsparcie wewnętrznego lub zewnętrznego dysku twardego.
  • Oprogramowanie - i urządzenie z systemem Android i Windows będzie zależeć od rodzaju oprogramowania, które chcesz uruchomić. Większość Android TV Boxów zwykle działa na KitKat, Lollipop lub Marshmallow, ale z 2017 roku rozszerzy się Nougat OS na tych urządzeniach. Windows mini PC używa Windows 10 Home lub PRO. Obie mają swoje zalety, wiele TV Boxów z Androidem jest teraz z fabrycznie załadowanym KODI, ale jest wersja dla innych platform operacyjnych, A systemy Windows będą miały dostęp do magazynu aplikacji systemu Windows, a nie w Google Play, które niektórzy użytkownicy mogą znaleźć korzystne, dlatego najlepiej dokładnie sprawdzić swoje potrzeby.
  • Miracast, DLNA - to pozwala bezprzewodowo odtwarzać zawartość z innego urządzenia na swoim TV-Box.
  • Bezprzewodowa sieć - możliwość podłączenia do domowej sieci bezprzewodowej daje większą swobodę w korzystaniu z telewizji lub dekodera telewizyjnego. Niektóre nowsze urządzenia będą obsługiwać dual-band Wi-Fi, co pozwala na przesyłanie danych przez bezprzewodową sieć na dwóch częstotliwościach Wi-Fi, co pozwala cieszyć się szybką komunikacją z obsługiwanych sieci.