Co musisz wybrać, aby zautomatyzować handel laptopem lub terminalem POS?

Co musisz wybrać, aby zautomatyzować handel laptopem lub terminalem POS?

Automatyzacja handlu i budowa wysokiej jakości systemów POS są możliwe tylko dzięki profesjonalnym urządzeniom. Nowoczesny laptop lub terminal POS, co wybrać?

Sprzęt ma inną cenę i funkcjonalność. W przypadku laptopów wszystko jest jasne, ich cechy muszą mieścić się w minimalnych wymaganiach wystarczających do instalacji oprogramowania.

Terminal POS - monoblok z ekranem dotykowym. Jego cechy są identyczne jak w laptopie. Producenci używają wysokiej jakości komponentów, które przyspieszają pracę kasjera i zapobiegają błędom występującym podczas pracy z laptopem.

Żywotność

Laptop, który będzie używany w warunkach sklepu lub kawiarni, nie poradzi sobie z dużym obciążeniem. Intensywna praca, ciągłe zmiany temperatury i wilgotności doprowadzą do awarii. Kupowanie nowego laptopa to kwestia czasu.

Terminal POS został zaprojektowany do pracy w intensywnych i niesprzyjających warunkach. To urządzenie ma specjalny futerał, który chroni przed wilgocią i kurzem, a także ekran dotykowy, który może wytrzymać duże obciążenia. Klasa ochrony terminala POS różni się w zależności od modelu, ale jest wyższa niż w laptopie.

Poziom interfejsu

Punkt sprzedaży - zautomatyzowany kasjer w miejscu pracy. Uzupełnia go specjalistyczny sprzęt (drukarka paragonów, skaner kodów kreskowych, terminale płatnicze itp.), Co poprawia jakość obsługi, ale wiele zależy od specyfiki pracy.

Aby go podłączyć, będzie wymagać dodatkowych portów, a laptop nie poradzi sobie z tym zadaniem. Oprócz tradycyjnych portów USB potrzebujesz portu RS232 lub COM. Nie ma takiego interfejsu w nowoczesnych modelach notebooków. Programiści produkują specjalne adaptery do kabli interfejsu, ale zajmują miejsce pracy.

Po zebraniu, połączeniu i uruchomieniu całego systemu możesz zapewnić, że nie ma żadnej stabilności. Miejsce pracy obciążone adapterami i przewodami, które mogą zawieść w dowolnym momencie. Jest to wykluczone w przypadku terminala POS. Producenci optymalizują interfejs, wyposażając go w optymalną liczbę portów.

Terminal POS ma specjalny przypadek. Jest zainstalowany na "stopie", a zatem jest wolna przestrzeń do podłączenia dużej liczby kabli. Mogą być ukryte przed oczami klienta i gwarantują ochronę przed przypadkowym rozłączeniem. Działanie terminala POS jest stabilne i bezpieczne w każdych okolicznościach.

Napisz do nas