Android może być systemem przemysłowym, ale to nie jest wykorzystane dla produkcji własnych urządzeń, takich jak specjalistycznych narzędzi i aplikacji specjalistycznych.

Apple iOS jest wiodącym systemem operacyjnym dla industrialnych rozwiązań, ale Android nie można wykluczyć, zwłaszcza z dużej pomocą partnerów z wyspecjalizowanymi urządzeniami.

Wyniki finansowe Zebra Technologies w trzecim kwartale były stałe, ale większy wzrost może być pózniej, ponieważ urządzenia przenośne zostale przeniesione z Windows do systemu Android.

Urządzenia te mogą być najlepszą nadzieję wzrostu wykorzystania Android w obszarach przemysłowych. W rzeczywistości, sprzedaż Zebra urządzeń z systemem Android wzrosła.

Anders Gustafsson, dyrektor generalny Zebra, powiedział: "Od początku inwestycji w Androida, wykazano, wysoki poziom sukcesu w migracji systemu operacyjnego w mobilnej przez wzrost sprzedaży Android urządzeń we wrześniu na 170% w porównaniu do ubiegłego roku."

Zebra, która wzrosła w wynikach z nabyciem Motorola Solutions, mając sprzedaże $916,3 mln zł ma stratę w wysokości $29 mln euro. Linia produktów firmy rozszerzona przez industrialne PDA, opaski RFID i czytniki RFID do kiosków, czytniki kodów kreskowych oraz szereg oprogramowani, usług i innych mechanizmów.

Urządzenia Zebra są często wykorzystane w dziedzinie służby zdrowia, handlu, magazynowania i produkcji. Na przykład, komputery przenośne Symbol Zebra są na Windows Embedded oraz Android. MC17, które są przeznaczone do spersonalizowanych zakupów w detalu, działają również na Windows i Android. Pozostałe urządzenia Zebra działają na Androidzie.

Gustafsson powiedział: "Obecnie rosnie sprzedaż Android, duże klienty ulepszają środki trwałe. Sprzedaż Android do średnich klientów i szybko rozwijających się firmy stanowi tylko 40% od calosci. Ponadto ze zrastaniem Android w naszej firmie, są zmiany struktury asortymentu sprzedaży od kierunku Windows, spodziewamy się, że marża brutto całego naszego portfela dzięki Android poprawi się."

Zebra CFO Mike Smiley powiedział, że duże transakcje są coraz oparte na system Android. "Kiedy patrzymy na te duże transakcje, które otrzymujemy dzięki Android, jest bardzo podobne, że pokonaliśmy system Windows. Firma rośnie razem z Android, spodziewamy się zobaczyć więcej kanałów sprzedaży oraz wysoki wzrost biznesu."

Gustafsson powiedział, że plan dla Zebra - uzyskać więcej funkcji dla systemu Android w różnych kanałach sprzedaży.

Celem dla Zebra jest dbać o konsumentów urządzenie oparte które mogą uzurpować swoje instrumenty. Tradycyjnie, ludzie myślą, że iPad i tablet Samsung może zarządzać zapasami. Przedsiębiorcy, jednak wydaje się, że konieczne jest, aby stosować się do tego samego standardu silnych narzędzi, które są wykorzystywane do mają.

"Mamy tendencję do patrzenia wąsko w naszych tradycyjnych konkurentów, ale również zobaczyć kilka konkurentów w klasie konsumentów, jak również innych konkurentów tańsze lub niższej jakości z Azji, Chin i Korei, w szczególności", powiedział Gustafsson.

Duży wkład w tym kierunku Androida dla przedsiębiorstw nie może się tą samą logiką własnych urządzeń, które obsługują system iOS. Jako Samsung niedawno wspomniano, wyjście z Android w segmencie przedsiębiorstw będzie się obracać wokół pionowej specjalistycznym.