Test sprzętu - MeLE F10 Deluxe

06-05-2015  |  Aktualności Partnerów

MeLE F10 Deluxe - uniwersalny kontroler Air-Mouse

Specyfikacja MeLE F10 Deluxe

Dane producenta:

 • transmisja radiowa 2,4 Ghz (poprzez dołączony adapter USB),
 • dystans maksymalny transmisji radiowej: 30 m, podczerwieni: 10 m, 
 • pracuje z systemami operacyjnymi: Windows, Linux, Mac OS, Android, 
 • tryb Air-Mouse – symulacja myszy, 
 • pełna klawiatura QWERTY, 
 • wbudowany żyroskop (tryb gier), 
 • pilota podczerwieni z funkcją uczenia się, 
 • wbudowany litowy akumulator 3,7 V, 500 mAh, 
 • czas czuwania: do 200 dni,
 • auto-usypianie: po 2 minutach,
 • waga 160 gram,
 • wymiary: 16,3 x 4,5 x 1,5 cm,
 • wytrzymałość klawiszy: do 100 000 naciśnięć.

 

Zawartość opakowania

Urządzenie dostarczane jest w niewielkim kartonowym opakowaniu koloru czarnego. Większość opakowania jest matowa, ale około 1/3 lewej strony wykończona jest błyszczącym lakierem. Rozmiarem opakowanie jest niewiele większe od dwukrotności wymiaru samego pilota.

Na górze i dole pudełka znajdują się fotografie obu stron pilota oraz opis funkcji jaki posiada urządzenie. Na jednym z dłuższych boków umieszczono ikono-grafiki z funkcjami oraz obsługiwanymi systemami. Na pudełku można również znaleźć informacje o producencie i adres strony internetowej.

 

Po otwarciu górnej części widzimy pilot MeLE F10 Deluxe zabezpieczony zgrzewana folią. Pod nim na kartonowej przegródce, umieszczono specyfikację urządzenia. Po odsłonięciu tej części mamy dostęp do reszty zestawu (kabel, adapter, instrukcja).

 
 1. Pilot MeLE F10 Deluxe.
2. Adapter USB.
3. Kabel USB/Micro USB długości 0,5 m (do ładowania).
4. Instrukcja w języku angielskim.

Wygląd i funkcje

Pilot wykonany jest z błyszczącego plastiku w kolorze czarnym. Kontroler jest dwustronny – górna część posiada podstawowe klawisze obsługi, dolna zaś praktycznie pełnoprawną klawiaturę QWERTY.

Górna część pozwala na sterowanie urządzeniem, do którego podłączono adapter USB lub dwoma innymi poprzez podczerwień. Między funkcjami przełącza się naciskając jeden z 4 dolnych przycisków. Znajduje się tu również włącznik funkcji myszki (Air-Mouse) – symbol myszki nad krzyżakiem po lewej.

Dolna część również pozwala włączyć sterowanie myszką oraz Tryb Gry (żyroskop). Zawiera ona głównie klawisze do wprowadzania liter i znaków dodatkowych (po trzymaniu klawisza Fn). Umieszczono tutaj również strzałki.

 

Na lewym boku umieszczono diodę, która informuje o wciśnięciu klawisza (krótki mignięcie), aktywnym trybie programowania pilota (świecenie przez kilka sekund i migotanie) oraz rozładowaniu baterii (migotanie). Po tej stronie umieszczono także schowany przycisk resetujący ustawienia urządzenia. Z prawej mamy naklejkę z numerem seryjnym, nazwą urządzenia i ikonkami funkcji.

 

Przednia część rzecz jasna to dioda podczerwieni za "szybką" – jak w zwykłym pilocie. 
Od spodniej strony tego modelu znajdziemy port Micro USB do ładowania urządzenia.


 

Pilot posiada identyczną obudowę jak inne modele MeLE F10, dlatego mimo, że znajdują się tu chociażby niewielkie otwory na głośnik i mikrofon, nie należy szukać tutaj tych funkcji. Zarezerwowane są one tylko dla MeLE F10 Pro.

Kontroler jest bardzo lekki i mały, ale niezwykle dobrze leży w dłoni. Wciskanie klawiszy przychodzi bez trudu – guziki na górze są troszkę twardsze przy naciskaniu, zaś dolna klawiatura jest dość miękka. Obsługa pilota odbywa się jedną ręką, przy czym nie zachodzi potrzeba zmiany pozycji uchwycenia go. Na klawiaturze dolnej można bez problemu wprowadzać nawet dłuższe teksty lub nawet sterować w menu aplikacji przy użyciu wkomponowanych strzałek.

Czytaj więcej

« Powrót
Napisz do nas