Recenzja produktu Android TV BOX Mecool KT1, 2/16 GB, Android TV 10, tuner DVB-T/T2/C, WiFi, BT, RJ45

Kolejnym produktem wprowadzonym na rynek w 2021 roku przez producenta Mecool jest Android TV BOX KT1. Produkt wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Amlogic S905X4-B, z uzupełnionym układem graficznym ARM-G31 MP2. Wbudowana została pamięć 2GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Możliwość połączenie z Internetem poprzez WiFi 2,4 GHz/5GHz (IEEE 802.11 b/g/nac) oraz przewodowe połączenie Ethernet (LAN). Również obsługuje Bluetooth 4.2 Dolby Audio. Zainstalowany został system operacyjny Android TV 10, który zawiera Sklep Play z aplikacjami telewizyjnymi oraz aktualizacjami OTA. Dostępnych jest wiele formatów obrazów i wideo oraz kodeków (urządzenie obsługuje kodek AV).product-review-android-tv-box-mecool-kt1-2.jpg Urządzenie zawiera tuner DVB (DVB-T/T2/C) i zintegrowaną funkcję Chromecast. W obudowie zostały umieszczone wejścia HDMI, AV, USB (3.0 oraz 2.0), złącza karty SD, RJ45, antenowe telewizji naziemnej oraz zasilania. Do produktu został dołączony pilot – który, pomimo prostej budowy (przyciski tylko konieczne do obsługi) doskonale łączy się z urządzeniem i ma możliwość sterowania głosowego.

product-review-android-tv-box-mecool-kt1-4.jpgCzarna obudowa i niewielkie wymiary pozwalają wkomponować urządzenie w wystrój pokoju. Podłączony do telewizora nie przykuwa uwagi oglądającego. Otrzymałam TV BOX-a Mecool KT1 do przetestowania i jak się sprawdza w porównaniu z starszymi modelami Mecool KI, KIII, K5.

Podłączenie urządzenia z telewizorem odbyło się bardzo szybko i sprawnie za pomocą kabla HDMI, Wejścia znajdujące się w obudowie pozwoliły na podłączenie anteny telewizji naziemnej i zasilania. Po włączeniu TV BOX-a Mecool KT1 rozpoczął się automatyczny proces uruchamiania systemu Android. Na każdym etapie jasne i czytelne komendy. Pojawił się główna strona urządzenia, różniąca się wyglądem od wcześniejszych wersji. Wejście do „USTAWIEŃ” w których bardzo łatwo można odnaleźć potrzebne informacje i dokonać koniecznych zmian w urządzeniu. Na „dzień dobry” w urządzeniu zostało zainstalowane kilka podstawowych aplikacji. Za pomocom Google Play znajdzie się swoje ulubione apki i bez problemu je zainstalujesz. Osobiście przetestowałam pobieranie Playera. Po włączeniu filmu w pierwszej kolejności moją uwagę przykuła jakość obrazu, który jest ostry i wyraźny w jakości HD, dźwięk normalny. Urządzenie posiada również funkcje ChromeCast – do przesyłania na telewizor zdjęć, filmów z drugiego urządzenia np. z telefonu z androidem.

product-review-android-tv-box-mecool-kt1-6.jpgPrzyszedł czas na sprawdzenie tunera telewizji naziemnej. Instrukcja obsługi w języku angielskim zawiera tylko podstawowe informację – krótko i na temat. Znalezienie dostępu do ustawień ogólnych telewizji było mało czytelne (Instrukcja obsługi tego nie wyjaśnia). Klikając i przytrzymując ikonę „Live TV” wchodzimy do ustawień ogólnych i dopiero do wyboru odpowiedniego tunera TV. W kolejnym kroku odkrywamy bogate menu odnoście kanałów i korzystania z telewizji. Konfiguracja ustawień tunera telewizyjnego, wyszukiwanie kanałów odbywa się w ten sam sposób co w klasycznym tunerze. Mamy tutaj funkcje TimeShift i DVR jak też zaplanowanie nagrywania programów. W tym celu konieczne jest podłączenie dysku zewnętrznego do zapisywania nagrań. Po wyszukaniu kanałów telewizyjnych jakość obrazu idealna, problem pojawił się z dźwiękiem. Nie na wszystkich kanałach on był. Zgodnie z informacjami znalezionymi informacjami w Internecie w przypadku niektórych starszych modeli telewizorów może wystąpić problem z dźwiękiem, zalecane jest pobranie i wgranie nowszego firmwara na urządzenie.

W mojej ogólnej ocenie – urządzenie wywołało pozytywne wrażenie: niewielki rozmiar, łatwe uruchomienie, czytelne menu, jakość obrazu (kanały nadawane w jakości HD zapewniają ostry obraz) i dodatkowe możliwości urządzenia o których wspomniałam powyżej. Aplikacje do przesyłania strumieniowego działają idealnie. Niestety, mam też zastrzeżenia do android TV BOX-a Mecool KT1, dlatego podam kilka jego minusów. Dźwięk niektórych kanałów telewizji HD nie działa, trzeba wybrać oryginalny dźwięk lub wgrać nowszego firmwara. Przy przełączaniu kanałów pojawia się krótka chwil przejścia z jedne kanału na drugi. Jest to krótki moment ale widoczny. Aplikacja NETFLIKSA - problem z tą aplikacją występował już w wcześniejszych modelach. Po uruchomieniu zainstalowanej aplikacji NETFLIKSA wyskakuje błąd z aplikacją i nie ma możliwości jej uruchomienia. Prawdopodobnie zainstalowanie „zewnętrznej” aplikacji NETFLIXA pozwoli na jej użytkowanie.