Dlaczego warto wybrać komputer przemysłowy?

Komputery przemysłowe PC są przeznaczone do pracy w agresywnym i brudnym środowisku, natomiast komputery komercyjne nie są przeznaczone do pracy w takich warunkach. Dlatego komputery przemysłowe PC mają wewnętrzne komponenty wykonane ze stopów, które są wystarczająco mocne, aby wytrzymać wysokie temperatury, wibracje i brud.

Wysokowydajny komputer przemysłowy

Produkcja przemysłowa wiąże się z kurzem, chemikaliami, wilgocią i wahaniami temperatury, które mogą poważnie uszkodzić komputer konsumencki i pogorszyć jego funkcjonalność, ponieważ jest on przeznaczony do użytku domowego. Do pracy w takich środowiskach przeznaczone są komputery przemysłowe PC, które zapewniają wysoką wydajność nawet w obecności kurzu, brudu i wilgoci, gdyż są całkowicie pozbawione wentylatorów. Dodatkowo dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur wytrzymują zmiany temperatury od -40°C do +85°C.

Ciągła praca komputera przemysłowego

Komputery używane w przemyśle muszą pracować 24 godziny na dobę. Wykorzystanie w tym celu konsumenckiego komputera PC prowadzi do znacznego uszkodzenia urządzenia, przegrzania, ewentualnych przepięć z ryzykiem przestojów i utraty danych produkcyjnych. komputery przemysłowe PC zostały zaprojektowane i przetestowane tak, aby zapewnić całodobową pracę 7 dni w tygodniu, nawet przy niskim zużyciu energii i w najtrudniejszych warunkach. Ponadto urządzenia przemysłowe są projektowane tak, aby zapobiegać przepięciom i minimalizować ryzyko awarii.

Współpraca komputera przemysłowego z urządzeniami przemysłowymi

Urządzenia przemysłowe mają znacznie dłuższy cykl życia i gwarancję wsparcia. Zazwyczaj komputery przemysłowe PC mają żywotność od 3-5 lat do 10 lat, co oznacza, że w tym czasie nie trzeba się martwić o ponowną konfigurację komputera z poprawnymi ustawieniami za każdym razem, gdy zmieniany jest sprzęt, a produkcja będzie przebiegać sprawnie.

Bezwentylatorowy system chłodzenia komputerów przemysłowych

Jeśli używasz komputera na zewnątrz lub w wilgotnych temperaturach ujemnych, części mechaniczne, takie jak wentylator, mogą ulec awarii, powodując przegrzanie komponentów wewnętrznych. Ponadto wentylatory chłodzące nieuchronnie zasysają kurz i wilgoć do komputera, czyniąc go całkowicie bezużytecznym. Jednakże komputery przemysłowe nie są wyposażone w wentylator, lecz odprowadzają ciepło poprzez obudowę chłodnicy.

Wielkość komputera przemysłowego

Większość komputerów przemysłowych jest wyjątkowo kompaktowa. Oszczędza to miejsce i zapewnia wygodne rozmieszczenie urządzeń przemysłowych.