Wszystko, co musisz wiedzieć o USB-C z DisplayLink

Co to jest DisplayLink?

DisplayLink to firma posiadająca unikalną technologię transportu grafiki, co oznacza, że powiększanie wizualnej przestrzeni roboczej nigdy nie było łatwiejsze i tańsze. Nasza technologia sprawia, że podłączenie dowolnego wyświetlacza do dowolnego komputera obsługującego USB lub Wi-Fi (co oznacza dowolny komputer) jest naprawdę łatwe. Zapewnia także uniwersalne rozwiązanie dokujące dla dowolnej platformy, umożliwiające podłączenie wielu wyświetlaczy, urządzeń audio, Ethernet i innych urządzeń peryferyjnych USB do komputerów PC, Mac i tabletów za pośrednictwem portu USB (w tym portu USB-C) lub połączenia bezprzewodowego.

Nazywamy to Plug and Display.

Oznacza to również, że dowolny komputer może obsługiwać więcej niż jeden monitor za pomocą DisplayLink – w rzeczywistości aż do sześciu, chociaż udowodniono, że zaledwie dwa monitory zewnętrzne zapewniają duży wzrost produktywności komputera stacjonarnego.

W małym biurze lub zaciszu domowym można wykorzystać technologię i produkty DisplayLink, aby maksymalnie wykorzystać fizyczne miejsce do pracy, niezależnie od tego, czy jest to hot desk, czy biuro domowe. Niezależnie od tego, czy jest to laptop biznesowy, rodzinny Macbook, czy tablet lub smartfon z systemem Android – we wszystkich można używać tych samych dużych monitorów, klawiatury i myszy z uniwersalną stacją dokującą z obsługą DisplayLink.

Adapterów wideo DisplayLink można używać do podłączania dowolnego urządzenia do telewizora w domu i wyświetlania rodzinnych zdjęć lub filmów na dużym ekranie.

Jak to działa?

Sekretem popularności DisplayLink jest kodek, który zapewnia wyraźny tekst i grafikę przy bardzo niskim opóźnieniu (podklatki). Ma to kluczowe znaczenie w zastosowaniach biurowych, gdzie wymagana jest naturalna interakcja z myszą lub ekranem dotykowym. Ponieważ kodek obsługuje łącza, naturalnie pasuje do szeregu różnych transportów danych, takich jak USB2, USB3 lub Wi-Fi. DisplayLink obsługuje grafikę w bezprzewodowym dokowaniu 802.11ac i 802.11ad.

Ponieważ DisplayLink korzysta z rozwiązania hosta opartego na sterownikach, można łatwo obsługiwać Display Link w różnych systemach operacyjnych bez dodatkowych kosztów hosta. Obecnie wspieramy:

 • Windows 7, 8, and 10
 • macOS
 • Android
 • Chrome OS
 • Ubuntu/Linux

Dlaczego DisplayLink jest wyjątkowy?

Sekretem popularności DisplayLink jest zapewnienie kodeka zapewniającego wyraźny tekst i grafikę przy bardzo niskim opóźnieniu (podklatki).

Ma to kluczowe znaczenie w zastosowaniach biurowych, gdzie wymagana jest naturalna interakcja z myszą lub ekranem dotykowym.

Oto jak to działa:

 1. Oprogramowanie DisplayLink jest instalowane i działa jak normalny wyświetlacz na hoście. Wykrywa monitory podłączone za pomocą urządzenia DisplayLink i przedstawia je systemowi operacyjnemu (na przykład Windows) tak, jakby były normalnie podłączonymi monitorami.
  Expand your desktop
 2.  System operacyjny tworzy następnie bufory ramek dla każdego wyświetlacza, a system operacyjny umieszcza tam wyświetlaną zawartość.
  Expand your desktop 2
 3. Sterownik DisplayLink następnie pobiera piksele z bufora ramki, koduje je i wysyła do urządzenia DisplayLink.
  How it works 3
 4. Urządzenie DisplayLink następnie dekoduje te bufory klatek i przedstawia je standardowym interfejsom wideo, takim jak VGAHDMI lub DisplayPort. Wbudowany bufor klatki oznacza, że sterownik DisplayLink musi jedynie wysłać zmiany w zawartości ekranu. Może także dostosować kompresję, aby łącze było sprawiedliwie dzielone z innymi usługami, zachowując jednocześnie wysoką jakość.
  Expand your desktop

Korzyści z DisplayLink

Uniwersalne stacje dokujące — One Size Fits All

Uniwersalne stacje dokujące zamieniają port USB komputera w złącze stacji dokującej. Stacja dokująca podłączona do komputera za pomocą jednego kabla USB może obsługiwać wiele wyświetlaczy, dźwięk, Ethernet i inne urządzenia peryferyjne USB. Uniwersalne stacje dokujące umożliwiają współpracę z szeroką gamą laptopów, ultrabooków, tabletów, urządzeń z systemem Android, Chromebooków i MacBooków.

Współpracuje z dowolnym złączem USB

Stacji dokujących obsługujących DisplayLink można używać z dowolnym komputerem posiadającym port USB. Dotyczy to starszych portów USB Standard-A i nowszego standardu USB-C. W rzeczywistości, ponieważ DisplayLink wymaga do działania jedynie sygnałów USB, stacje dokujące obsługujące DisplayLink będą działać z dowolnym z pokazanych tutaj złączy.

Works with Any USB Connector

Uprość obsługę Hot Deskingu

Produkty DisplayLink to idealny towarzysz pracy hot desking, zapewniający kompatybilność w przód i w tył z dowolnym systemem operacyjnym, dowolną platformą i dowolnym złączem USB (typ A, typ C, micro-USB i inne). DisplayLink ściśle współpracuje z kluczowymi partnerami branżowymi, klientami i firmami z listy Fortune 500, aby zapewnić użytkownikom końcowym bezproblemową obsługę hot-desku.

Simplify Hot Desking — Easy to Deploy, Easy to Maintain

Każde urządzenie, dowolny system operacyjny

Technologia graficzna DisplayLink działa na różnych platformach obliczeniowych i typach złączy, zapewniając rozwiązanie umożliwiające podłączenie wielu wyświetlaczy i funkcję dokowania do dowolnej platformy.

Wszystkie właściwe połączenia, łączność przewodowa i bezprzewodowa, bardzo niskie opóźnienia i wysoce interaktywna.

Najnowsze sterowniki DisplayLink 

Any Device, Any Operating System

Zwiększ wydajność w miejscu pracy

Udowodniono, że uniwersalne stacje dokujące z obsługą DisplayLink znacząco zwiększają wydajność biura. Podwójne monitory mogą pomóc pracownikom wykonywać zadania nawet o 52% szybciej, oszczędzając do 2,5 godziny dziennie. Tak więc, jeśli masz 30 pracowników, drugi monitor pozwala zaoszczędzić 75 godzin dziennie, 375 godzin tygodniowo i 1650 godzin rocznie miesięcznie i 18 825 godzin w roku. Wykazano również, że dodanie trzeciego monitora jeszcze bardziej zwiększa produktywność.

* Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Utah: „Większe monitory i podwójne ekrany ułatwiają użytkownikom edytowanie tekstu i arkuszy kalkulacyjnych”, 2010.

Productivity & Costs

Redukcja kosztów

Wszystkie stacje dokujące DisplayLink współpracują z dowolnym urządzeniem wyposażonym w port USB, oferując pełną obsługę starszych urządzeń lub scenariuszy BYOD i eliminując konieczność częstego aktualizowania stacji dokujących lub urządzeń. Doki DisplayLink zapewniają również proste i skuteczne rozwiązanie w przypadku konfiguracji typu hot desk, umożliwiając firmom zmniejszenie powierzchni biurowej i zmniejszenie kosztów ogólnych nawet o 33%.

Optymalna skalowalność

Potrzebujesz więcej ekranów? Unikalna technologia DisplayLink umożliwia łatwe skalowanie, umożliwiając korzystanie z dodatkowych wyświetlaczy bez pogarszania rozdzielczości poprzez proste łączenie stacji dokujących. Wszystko jest nadal podłączone do komputera hosta za pomocą jednego kabla USB, który jest również w stanie dostarczyć zasilanie.

Obejrzyj opis naszej <a href="https://www.youtube.com/watch?v=" xruydbu35-s"="" target="_blank">CES demo przedstawiającego osiem materiałów 4K wyświetlacze (w rzeczywistości dwa 8K) działające z jednego notebooka.

Ultimate Scalability

Zaufały nam wiodące na świecie przedsiębiorstwa

DisplayLink obsługuje rozwiązania dokujące oferowane przez największych na świecie producentów komputerów PC i akcesoriów i jest wdrażany w firmach z listy Fortune 500 na całym świecie. Uniwersalność i elastyczność technologii DisplayLink zapewnia przedsiębiorstwom skuteczny i opłacalny sposób na poszerzenie wizualnej przestrzeni roboczej pracowników, co zwiększa produktywność, a tym samym rentowność.

Aby zapewnić najwyższy poziom jakości i interoperacyjności, szukaj znaku DisplayLink Plug and Display™ na urządzeniach dokujących.

benefits-technology

Najczęstsze pytania dotyczące wielu monitorów (FAQ)

DisplayLink pozwala szybko i łatwo podłączyć wiele monitorów do komputera PC za pomocą prostego połączenia USB. Na komputerze jest zainstalowane oprogramowanie hosta umożliwiające komunikację z urządzeniem DisplayLink.

Tak, port USB C to nowe złącze USB. Sygnały USB są zawsze obecne na tym złączu, dlatego będą współpracować z każdą istniejącą stacją dokującą obsługującą DisplayLink. Stacje dokujące obsługujące DisplayLink będą nadal działać z portami USB C, które obsługują alternatywne tryby USB C, Thunderbolt 3 lub zasilanie przez USB.

DisplayLink zapewnia wsteczną kompatybilność rozwiązania dokującego USB C. Komputer wyposażony wyłącznie w porty USB typu A można podłączyć do stacji dokującej USB C z obsługą DisplayLink przy użyciu kabla USB A do C. Komputer ze złączem USB C można podłączyć do stacji dokującej USB typu B z obsługą DisplayLink za pomocą złącza USB typu A (żeńskiego) na USB C.

Tak. Sterownik dla komputerów Apple Mac jest dostępny w obszarze plików do pobrania DisplayLink Mac. Najnowsze sterowniki są przeznaczone dla systemów OS X"/macOS 10.11 i nowszych.

Tak, sterownik jest dostępny w Sklepie Play dla systemu operacyjnego Android 5.0 (Lollipop) i nowszych.

Dostępna jest wersja kompatybilna z Ubuntu 14.04 i nowszymi wersjami. Można go pobrać ze strony pobierania Ubuntu. DisplayLink nie stworzył sterowników dla innych pakietów, jednakże sterownik Ubuntu zawiera komponent open source, który można modyfikować w celu umożliwienia przepakowania sterownika Ubuntu dla dowolnej innej dystrybucji Linuksa przez społeczność użytkowników.

Obsługę urządzeń DL-1x5 i DL-1x0 zapewnia sterownik udl typu open source.

Istnieją trzy sposoby na poszerzenie pola widzenia dzięki technologii DisplayLink:

 1. Stacje dokujące USB: Użytkownicy laptopów często oczekują dodatkowych funkcji i wygody, jakie zapewnia stacja dokująca USB. Oprócz karty graficznej USB stacje dokujące USB zawierają dodatkową gamę urządzeń peryferyjnych, które umożliwiają podłączenie myszy, klawiatury, drukarki, iPoda, głośników, mikrofonu, połączenia sieciowego i niemal każdego innego urządzenia USB - w tym dodatkowych adapterów graficznych USB do uzyskania jeszcze większej przestrzeni na ekranie! Wszystko to można następnie podłączyć do notebooka za pomocą tylko jednego kabla USB, co ułatwia podłączanie i odłączanie.
 2. Monitory USB: Sprzęt DisplayLink jest wbudowany w monitor, tworząc rozwiązanie typu „all-in-one”. Monitor USB to najprostszy sposób na dodanie do komputera dodatkowego monitora w jednym produkcie. Wystarczy podłączyć monitor USB do dowolnego dostępnego portu USB i już można cieszyć się korzyściami płynącymi z wydajności wielu monitorów.
 3. Adaptery graficzne USB: jeśli masz już dodatkowy monitor zbierający kurz, możesz go wykorzystać z adapterem graficznym USB. Wystarczy podłączyć HDMI / DVI / VGA istniejącego monitora do adaptera i podłącz kabel USB z komputera do adaptera. Będziesz potrzebował jednego adaptera dla każdego dodatkowego monitora, który chcesz podłączyć do komputera, co umożliwi podłączenie do sześciu wyświetlaczy USB – oprócz tych, które już posiadasz!

Przed zakupem urządzeń DisplayLink prosimy upewnić się, że komputer spełnia minimalne wymagania systemowe.

Te produkty graficzne USB są dostępne w ofercie wielu głównych marek i można je znaleźć w sklepie DisplayLink.

Patrząc na liczby, może się wydawać, że USB nie zapewnia wystarczającej przepustowości do obsługi wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości, zwłaszcza wielu wyświetlaczy. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy próbujesz wysłać każdy piksel obrazu, ale wielokrotnie nagradzana technologia DisplayLink wykorzystuje CPU and GPU w Twoim komputerze, aby ponownie zakodować obraz pulpitu w czasie rzeczywistym. To drastycznie zmniejsza przepustowość wymaganą do wysyłania pikseli na wyświetlacz, co skutkuje wysoką jakością obrazu USB i niskim opóźnieniem. Nie wykorzystuje całej przepustowości USB i nie zauważysz żadnej różnicy, jeśli będziesz używać innych urządzeń peryferyjnych USB w tym samym czasie.

Technologia kompresji DisplayLink została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu płynnego korzystania z komputera stacjonarnego pomiędzy tradycyjnymi wyświetlaczami a wyświetlaczami USB. W zdecydowanej większości aplikacji komputerowych korzystanie z wyświetlacza USB będzie przypominało korzystanie z głównego monitora.

W systemie Windows obsługiwanych jest maksymalnie 6 wyświetlaczy USB i do 4 wyświetlaczy w systemie macOS. Ubuntu obsługuje maksymalnie 2 wyświetlacze, a Android obsługuje pojedynczy wyświetlacz lustrzany.

DisplayLink oferuje serię ICs obsługujących rozdzielczości do 4K/UHD niezależnie od innych podłączonych ekranów. DisplayLink wykrywa preferowaną rozdzielczość ekranu, aby ułatwić konfigurację!
Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie wsparcia.

Jasne! Technologia DisplayLink zapewnia pełnoekranowe odtwarzanie wideo przez USB. Upewnij się tylko, że Twój komputer spełnia minimalne wymagania systemowe do odtwarzania wideo.

Chociaż technologia DisplayLink jest przeznaczona głównie do zastosowań produktywnych i wideo, jest odpowiednia dla zwykłych graczy. Jeśli jesteś „wyczynowym graczem” i szukasz każdej możliwej przewagi nad przeciwnikami, możesz wybrać inną drogę.

Dzięki DisplayLink korzystanie z wielu monitorów staje się proste. Wystarczy zainstalować oprogramowanie DisplayLink i podłączyć kabel USB pomiędzy monitorem/adapterem/urządzeniem peryferyjnym obsługującym DisplayLink a komputerem. Oprogramowanie DisplayLink automatycznie skonfiguruje monitor pod kątem optymalnej jakości obrazu i zapisze te ustawienia do wykorzystania w przyszłości.

Source: https://www.synaptics.com/